پایان رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا با نایب قهرمانی ایران

پایان رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا با نایب قهرمانی ایران

رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا با کسب مقام  نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در 3 دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان  تیم کشورمان با کسب 22.5 امتیاز  نایب قهرمانی شد.

بنا براین گزارش در رده بندی انفرادی که با شرکت 52 دانشجو از 12 کشور برگزار شد ، استاد بین المللی سید خلیل موسوی در دور هفتم پس از تساوی با بازیکن چینی، نتیجه بازی دور هشتم را به استاد بزرگ هندی واگذار کرد و با پیروزی بر استاد بین المللی سنگاپوری در دور پایانی  با 6.5 امتیاز و با امتیاز برابر با بازیکن چین، عنوان چهارم انفرادی را کسب کرد.

 استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در دورهای هفتم و هشتم نتیجه بازی ها را به اساتید هندی واگذار کرد و در دور نهم، استاد بزرگ اندونزیایی را شکست داد و 5.5 امتیاز با ارزش برای تیم ایران کسب کرد.

مهدی غلامی اوریمی دیگر بازیکن 5.5 امتیازی تیم ایران در روز آخر 2 امتیاز کامل از استاد فیده قزاقستانی و بازیکن فلسطینی کسب کرد و نتیجه بازی دور هشتم را به طاهر یوسف، بازیکن اندونزیایی واگذار کرد.

امیرحسین کاشفی نیز در دور هفتم مغلوب استاد فیده اندونزیایی شد و در دور هشتم موفق به شکست استاد فیده سوری شد، کاشفی در بازی آخر نتیجه بازی را به استاد بین المللی هندی واگذار نمود و 5 امتیاز برای کشورمان بدست آورد.

بر این اساس در رده بندی تیمی ،تیم دانشجویان ایران با کسب 22.5 امتیاز پس از تیم هند(24 امتیاز) در جایگاه دوم رده بندی تیمی قرار گرفت و تیم های مالزی و اندونزی با 22 امتیاز سوم و چهارم شدند.
بنابر قوانین مسابقات آنلاین، این نتایج در حال حاضر نتایج اولیه است و نتایج نهایی رقابت های دختران و پسران پس از بررسی های فنی اعلام خواهد شد.

بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال 2021 با کسب عنوان نایب قهرمانی تیم دختران و احراز مقام نایب قهرمانی تیم پسران و کسب دو مدال نقره و برنز انفرادی آسیا برای صفورا قانع و طناز ازلی در بخش انفرادی دختران بسته شد.

دومین دوره مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا ۱۱ تا ۲۲ شهریور سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی کشور اندونزی برگزار شد.

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.