دکتر براتی اعلام کرد؛ارائه بیش از ۲۱۰ جلسه خدمات به کاروان ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی

دکتر براتی اعلام کرد؛ارائه بیش از ۲۱۰ جلسه خدمات به کاروان ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی

دکتر امیر حسین براتی،  عضو کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد که در محل کلینیک اختصاصی فدراسیون پزشکی ورزشی در دهکده بازی ها بیش از ۲۱۰ جلسه خدمات به اعضای کاروان ورزشی ایران ارائه شد.

 به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، بازی های پارالمپیک توکیو در شرایطی به پایان رسید که فدراسیون پزشکی ورزشی مانند بازی های المپیک با برپایی کلینیک اختصاصی در محل دهکده بازی ها به ارائه خدمات به اعضای کاروان کشورمان پرداخت، دکتر براتی در این خصوص گفت: در این کلینیک طی ۱۷ روز بالغ بر ۱۱۰ جلسه ویزیت پزشکی داشتیم و بیش از ۱۰۰ جلسه خدمات فیزیوتراپی به ورزشکاران کشورمان ارائه شد که خوشبختانه مجموع زحماتی که به اعضای کاروان ارائه شد بازخورد بسیار مناسبی داشت و همه چیز گویای رضایت این عزیزان از خدمات ارائه شده در این کلینیک بود.

دکتر براتی در خصوص وضعیت سلامت اعضای کاروان در طول بازی ها، خاطر نشان کرد:خوشبختانه مورد حاد آسیب دیدگی نداشتیم؛ دو مورد شکستگی دست در جریان مسابقات و در رفتگی انگشت در تمرین و دو مورد سقوط عزیزان ویلچری از ویلچر را داشتیم که خوشبختانه هیچ کدام از این موارد حاد نبود و در خصوص یکی از ورزشکاران ویلچری پیگیری های درمانی در کلینیک مرکزی بازی ها انجام شد که خوشبختانه آن مورد هم حاد نبود و بهبودی حاصل شد.

وی همچنین با اشاره به حضور دکتر رفیع پور به عنوان روانشناس در گروه پزشکی اعزامی، گفت: در زمینه روانشناسی نیز بیش از ۳۰ ساعت خدمات مشاوره صرفا در محل کلینیک به ورزشکاران کشورمان ارائه شد و این مهم نیز بازخورد بسیار مناسبی داشت.

عضو کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد: علاوه بر این و با وجود کم بودن تعداد گروه پزشکی اعزامی، در مسابقات برخی رشته های ورزشی کار پوشش پزشکی را هم انجام دادیم.

وی یادآور شد: در زمینه فعالیت های آنتی کرونا و اجرای پروتکل های بهداشتی میزبان بازی ها، با پیگیری گروه پزشکی به صورت روزانه آزمایشات لازم(تست بزاق) از ورزشکاران انجام می شد و هماهنگی لازم برای انجام PCR قبل از پرواز نیز صورت گرفت. در این مدت یک مورد قرنطینه ۱۰ روزه داشتیم که یکی از مترجمان کاروان به دلیل تست مثبت کرونا ۱۰ روز قرنطینه شد و داروها و مکمل های لازم نیز برای ایشان تهیه گردید.

دکتر براتی در پایان از حمایت های فدراسیون پزشکی ورزشی و اعضای گروه پزشکی اعزامی به پارالمپیک توکیو و گروه سرپرستی کاروان قدردانی کرد.

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۵۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.