المپیک توکیو 2020؛سفیر ایران از نخستین مدال آور طلایی ایران قدردانی کرد

المپیک توکیو 2020؛سفیر ایران از نخستین مدال آور طلایی ایران قدردانی کرد

سفیر ایران در ژاپن روز یکشنبه در حضور وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک در محل سفارت از جواد فروغی نخستین مدال آور طلایی ایران در توکیو تقدیر کرد
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛مسعود سلطانی فر در این مراسم گفت:در این رویداد افتخار بزرگی نصیب ایران شد و فروغی توانست نخستین مدال کاروان و همچنین نخستین مدال تیراندازی را کسب کند و برای ایران افتخار آفرینی کند.
وزیر ورزش ادامه داد: این موفقیت بزرگ را به ملت ایران تبریک می گویم. ما انتظار نداریم در همه رشته ها مدال بگیریم و قهرمان شدن و کسب مدال سخت است
رییس کمیته ملی المپیک هم اظهار داشت:این طلا که جواد فروغی کسب کرد از چند جهت ارزشمند است این قهرمان از شهر دهلران تلاش کرد و به اینجا رسید و به مردم سخت کوشش ایلام تبریک می گویم.
صالحی امیری ادامه داد : تلاش ها به ثمر نشست و تیراندازی به رشته مدال اور اضافه شد. همه نهادها که به کاروان ایران کمک کردند تشکر می کنم کسب مدال جواد فروغی انگیزه خوبی را برای کاروان فراهم کرد و امیدواریم این موفقیت ها تداوم داشته باشد.
جواد فروغی نخستین مدال اور کاروان گفت: بالاتر از مدال لبخندی است که کام مردم را شیرین کرد و این ارزشمند است امیدوارم این مدال برای سایر رشته ها تکرار شود و با سبد پر تر به کشور باز گردیم.
فروغی روز گذشته در ماده تپانچه بادی ۱۰ متر ایران را صاحب مدال طلا کرد و به عنوان نخستین مدال اور  تیراندازی در تاریخ المپیک لقب گرفت.
تیراندازی در نهمین دوره حضورش در المپیک صاحب مدال شد.

۳ مرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۶

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.