سی و چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا – قزاقستان ؛سرلک، سوادکوهی و شعبانی به دیدار فینال راه یافتند/قیاسی راهی دیدار رده بندی شد

سی و چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا – قزاقستان ؛سرلک، سوادکوهی و شعبانی به دیدار فینال راه یافتند/قیاسی راهی دیدار رده بندی شد
سی و چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز و با برگزاری مسابقات اوزان اوزان 57، 65، 70، 79 و 97 کیلوگرم در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت  فدراسیون کشتی، در پایان رقابت های مقدماتی روز نخست، علیرضا سرلک، علی سوادکوهی و علی شعبانی به ترتیب در اوزان 57، 79 و 97 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و مرتضی قیاسی در وزن 65 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.
 
نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
 
در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل روزگلدی سیداف از ترکمنستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر صفر از سد محمد بیلال از پاکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله مقابل یوتو تاکشیتا از ژاپن با نتیجه 5 بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف راوی کومار دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از هند می رود.
 
در وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با نتیجه 6 بر 2 کریم حوجاکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل علی بیک عثمان اف از قرقیزستان با نتیجه 7 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قیاسی در این مرحله مقابل تاکوتو اوتوگورو قهرمان جهان از ژاپن با نتیجه 8 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف نادر رحیم اف از ازبکستان می رود.
 
در وزن 70 کیلوگرم امیرحسین حسینی دور دور اول با نتیجه 3 بر یک مقابل کاران از هند مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر هندی در مرحله یک چهارم نهایی، حسینی از دور رقابت ها کنار رفت.
 
در وزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست با نتیجه 2 بر صفر از سد ریوکی یوشیدا از ژاپن گذشت. وی در دور بعد مقابل سایاکبای یوسوپوف از قرقیزستان با نتیجه 14 بر 10 به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گلیم جان یوزربایف از قزاقستان با نتیجه 8 بر 2 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. سوادکوهی در دیدار پایانی با  بیونگ مین گانگ از کره جنوبی کشتی می گیرد.
 
در وزن 97 کیلوگرم علی شعبانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مین وون سئو از کره جنوبی با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر ساتیوارت کادیان از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف شعبانی در دیدار فینال علیشیر یرگالی از قزاقستان است.
 
 
اسامی فینالیست های پنج وزن نخست به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: علیرضا سرلک (ایران) – راوی کومار (هند)
65 کیلوگرم: تاکوتو اتوگورو (ژاپن) – باجرانگ (هند)
70 کیلوگرم: سیرباز تالگات (قزاقستان) – سراج الدین حسن اف (ازبکستان)
79 کیلوگرم: علی سوادکوهی (ایران) - بیونگ مین گانگ (کره جنوبی)
97 کیلوگرم: علی شعبانی (ایران) – علیشیر یرگالی (قزاقستان)
۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۵۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.