دیدار رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با دکتر صالحی امیری

دیدار رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با  دکتر صالحی امیری
رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام دقایقی پیش (سه شنبه 17 فروردین ) در محل کمیته ملی المپیک با دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سعیدی دبیر کل و برخی مدیران کمیته دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در دیدار دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام، دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل، بهداد سلیمی مشاور رئیس کمیته  در امور قهرمانان ، عبدالمهدی نصیرزاده و کرباسی رئیس و دبیر فدراسیون  بدنسازی و پرورش اندام ایران نیز حضور داشتند و طی آن طرفین بر گسترش مناسبات و تنظیم تفاهمنامه های ورزشی تاکید کردند.
در ابتدای این دیدار دکتر صالحی امیری ضمن خوشامدگویی به رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام با تاکید بر اینکه وی فردی دانشمند و تحصیل کرده است اظهار کرد: ما به تجربه و سابقه شما در زمینه آموزش در مجموعه فدراسیون ایران نیازمندیم.
وی افزود: بدنسازی و پرورش اندام و سایر رشته های زیرمجموعه آن در ایران سابقه تاریخی دارد و در جامعه ما به شکل های متفاوتی از استانداردهای جهانی به شکل بومی وجود دارد و ادبیات پهلوانی ، قهرمانی و قوی ترین  مردان نیز ادبیاتی است که در کشور ما از گذشته وجود داشته است.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: با توجه به ظرفیت گسترده ایران در بدنسازی و فعال بودن این رشته در 31 استان کشور و همچنین برنامه وزارت بهداشت و ستاد عالی کرونا برای واکسیناسیون نیمی از ایران در سال ،2021 از فدراسیون جهانی خواستاریم تا در رویدادهای بدنسازی و پرورش اندام میزبانی را به ایران واگذار کنند چراکه ما آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات در سطح استانداردها ی بین المللی را داریم.
 دکتر صالحی امیری افزود:  با توجه اینکه بحث آموزش در بدنسازی بخصوص در بخش تغذیه برای ما اهمیت دارد و در آکادمی ملی المپیک از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کافی برای برگزاری دوره های آموزشی برخورداریم،  برای برگزاری این دوره های آموزشی با توجه به تخصص و دانش شما نیازمند ارتباط قوی تر در این زمینه هستیم.

 

دیدار با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام
رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر جایگاه قهرمانان بدنسازی ایران در آسیا و جهان از رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام خواست تا ایران کرسی های جهانی داشته باشد.
در ادامه این دیدار رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام خطاب به دکتر صالحی امیری گفت:دیدار با شما افتخار بزرگی است و بسیار خرسندم که در جمع خانواده ورزش ایران حضور دارم، بابت احداث موزه ملی ورزش بسیار تبریک می گویم چرا که این کار با ارزش نه تنها ابعاد قهرمانی بلکه ابعاد انسانی بسیاری دارد.
وی ادامه داد: از اینکه نیروی جوان و باانگیزه ای در ریاست فدراسیون بدنسازی ایران  حضور دارد و از آنجایی که ایشان عضو هیات اجرایی آسیایی نیز هست و حمایت ها و روحیه ورزشی شما در راس کمیته ملی المپیک را دارد مطمئنم که بهترین اتفاقات برای این ورزش در ایران و جهان رقم خواهد خورد.
رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام افزود: ازآنجایی که بدنسازی و پرورش اندام در مجمع آسیایی به رسمیت شناخته شده است و توانستیم  در بازی های ساحلی نیز حضور پیدا کنیم اما برای حضور در المپیک نیازمند حمایت کمیته ملی المپیک ایران هستیم چراکه این مهم یک وحدت و همبستگی را می طلبد.
دکتر صالحی امیری در مقابل درخواست  رافائل سانتونخا گفت: خوشبختانه IOC انعطاف خوبی دارد اما من پیشنهاد می کنم تا شما نقشه راهی را تنظیم کنید ما در حوزه آسیایی با توجه به ارتباطات خوبی که داریم برای حضور این رشته در المپیک بخشی از مسئولیت را قبول و از شما حمایت می کنیم.
رافائل سانتونخا در ادامه تاکید کرد: باور داریم که ورزش بخصوص بدنسازی  نه تنها جسم را پرورش می دهد بلکه در رفع استرس و بالابردن سلامت روانی فرد و افزایش روحیه وی کمک می کند اما باید توجه کرد  که این اتفاق فقط با ورزش به تنهایی امکان پذیر نیست بلکه نیازمند یک سبک صحیح زندگی است که شامل تغذیه در کنار تمرینات مناسب است که نقش آموزش برای رسیدن به این سبک زندگی  بسیار حائز اهمیت است و خوشحالم که شما نیز به امر آموزش توجه ویژه دارید.
وی ادامه داد: علاوه بر آموزش در زمینه تغذیه، مبارزه با دوپینگ و دانش افزایی افراد بخصوص نسل جوان در ریشه کن کردن دوپینگ و همچنین حذف افرادی که به اشاعه دوپینگ و استفاده از داروها می پردازند امر بسیار مهمی است تا نسل جوان به ورزش پاک روی بیاورد.

بازدید رافائل از موزه ملی ورزش

لازم به ذکر است:  پیش از دیدار دکتر صالحی امیری با رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام، وی با همراهی  کیکاوس سعیدی دبیرکل و محسن میر مشاور رئیس و سرپرست موزه از موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک بازدید کرد.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.