با حضور مسئولین موزه ورزش در موزه ملی ایران ؛ وصیت نامه مرمت شده جهان پهلوان تختی تحویل گردید

با حضور مسئولین موزه ورزش در موزه ملی ایران ؛ وصیت نامه مرمت شده جهان پهلوان تختی تحویل گردید
وصیت نامه مرمت شده و حفاظت شده جهان پهلوان تختی ظهر امروز تحویل مسئولین موزه ملی ورزش ، المپیک ، پارالمپیک شد .
 
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ،  همزمان با  پنجاه و سومین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی وصیتنامه مرمت شده  وی که توسط موزه ملی ایران انجام گرفته بود ظهر امروز تحویل مسئولین موزه ملی ورزش ،المپیک ، پارالمپیک شد .
 
این وصیت نامه که طی سالها  دچار آسیب های جدی شده بود و امکان خوانش کامل آن به عنوان یک اثر ارزشمند تاریخی به صورت کامل  میسر نبود ، به همت موزه ملی ایران مرمت و بازسازی شد و در روز سالگرد درگذشت وی به موزه ملی ورزش تحویل گردید . 
 
در این مراسم  که با حضور دکتر سید محسن میر ( سرپرست موزه ) ، دکتر مقدم ، دکتر هایده صیرفی و دکتر جبراییل نوکنده رییس موزه ملی ایران ،خانم سلطانی رییس بخش مرمت و حفاظت موزه و خانم رضایی رییس اداره معرفی و آموزش  برگزار شد در ابتدا دکتر نوکنده با ابراز خرسندی از تاسیس و راه اندازی موزه ملی ورزش این موزه را به لحاظ محبوبیت و استقبال عموم در صدر موزه های ایران دانست و مرمت وصیت نامه مرحوم تختی را نخستین اثر مرمت شده موزه ملی ورزش برشمارد که با همکاری موزه ملی انجام شده است  . 
رییس موزه ملی ایران در ادامه  از عقد قرار دادهمکاری با تنها موزه ورزش کشور استقبال کرد و در راستای هر چه پر بار تر شدن آن پیشنهاداتی ارائه نمودند . 

 

در ادامه دکتر محسن میر سرپرست موزه ملی ورزش با بیان اقدامات صورت گرفته در راستای گسترش  فعالیتهای موزه وبه خصوص اطلاع رسانی در این زمینه اظهار داشت : آرزوی دیرینه جامعه ورزش با همت دکتر صالحی امیری به ثمر نشست تا تاریخ دلاوریها و ارزش آفرینی های جوانان این مرز و بوم برای همیشه در حافظه تاریخی مردم ماندگار شود . در همین راستا در تلاش هستیم تا این موزه را به جایگاه واقعی که شایسته ورزش ایران است ،برسانیم. 

موزه

 

در ادامه با حضور مسئولین موزه ملی  ورزش اثر مرمت شده وصیت نامه تختی تحویل گردید .
۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.