توافق روسیه و چین بمنظور توسعه ورزش و تربیت بدنی

توافق روسیه و چین بمنظور توسعه ورزش و تربیت بدنی

اولگ ماتیستین، وزیر ورزش روسیه اعلام کرد که روسیه در تعامل با چین در تلاش است تا فرهنگ سازی در حوزه ورزش و تربیت بدنی را برای سالهای 2022 و 2023 مشترکا انجام دهد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از خبرگزاری دولتی روسیه، ماتیتسین ، که رئیس فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی نیز است ، اظهارداشت که گفتگوهای دو دولت در کنفرانس های سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) انجام شده گرفته است.
 وی خاطرنشان ساخت: "برای نخستین بار ، چین و روسیه جلساتی رو در رو در همایش های یونسکو در خصوص مبارزه با سو استفاده از دوپینگو توسعه روابط دوجانبه برگزار کردند. ما تصمیم گرفته ایم که سالهای 2022 و 2023 به همکاری دو جانبه در زمینه فرهنگ تربیت بدنی و توسعه ورزش اختصاص یابد". صحبت های وزیر ورزش روسیه در حالی بیان شده است که با تصمیم دادگاه بین المللی حکمیت ورزش CAS محرومیت 4 ساله روسیه به 2 سال کاهش یافته و این موضوع مدتی است به محل مناقشات رسانه ای نیز تبدیل شده است.

هرچند محرومیت برای روسیه حتی در طی 2 سال هم محرومیتی فراگیر و گسترده از میزبانی رویدادهای بین المللی تا برگزاری کمپ ها و مسابقات جهانی است و ورزشکاران روس نیز بدون پرچم کشورشان در 2 رویداد المپیکی توکیو2020 و المپیک زمستانی پکن 2022 حضور می یابند.

۸ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.