پایان مسابقه آزاد گلف کشوری در مجموعه ورزشی انقلاب

پایان مسابقه آزاد گلف کشوری در مجموعه ورزشی انقلاب

مسابقه آزاد گلف کشوری پنجشنبه ۸ آبان در مجموعه ورزشی انقلاب با حضور دکتر سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک برگزار شد و افراد برتر این رقابت مشخص شدند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون گلف، مسابقه آزاد یک روزه گلف کشوری با حضور بیش از ۵۰ بازیکن از ۱۲ استان به پایان رسید.
نتایج این مسابقه به شرح زیر است:
در هندی کپ ۰ تا ۹ نتایج زیر به دست آمد:
۱-سعید براتی
۲-مهدی شانجانی
۳- سجاد کرمپور
بهترین نتیجه در این بخش بدون محاسبه هندی کپ متعلق به ابراهیم نوری با اسکور ۷۶ بود.
در هندی کپ ۱۰ تا ۲۰ نتایج زیر به دست آمد:
۱- حمید لک
۲- حامد دعوتی
۳- منصور فکری
بهترین اسکور بدون محاسبه هندی‌کپ توسط حمید منصوری با اسکور ۸۴ ثبت شد.
گفتنی است مسابقات کشوری بخش بانوان ۱۵ آبان ماه برگزار می‌شود.
حمید عزیزی رییس فدراسیون در پایان مسابقه گلف آزاد کشور اظهار داشت: گلف و رشته‌های تابعه دارای فاصله ذاتی اجتماعی است و در فضای باز برگزار می‌شود و در کنار آن شیوه نامه های ضد کرونا با حداکثر ضوابط رعایت می‌شود. از دو ماه پیش برگزاری این مسابقات را اعلام کردیم و علاقه‌مندان با آمادگی بالا در این مسابقه قدم گذاشتند. خانم‌ها نیز ۱۵ آبان ماه در همین محل برای مسابقه آزادی کشوری حاضر می‌شوند.
وی در ادامه افزود: سعی کردیم با برگزاری این مسابقه چند نشان را با یک تیر بزنیم. اول ایجاد فضای مسابقه و حفظ شور و نشاط ورزشی و دوم قرار دادن بازیکنان در شرایط مسابقه که منجر به بهبود تمرینات آن ها می‌شود. منتخبان هم طبق تشخیص سرمربیان در اردو شرکت می‌کنند.
رئیس فدراسیون گلف در خصوص زمان برگزاری اردوها گفت: اردو نیاز به اسکان دارد و ما مسابقات را هم یک روزه برگزار می‌کنیم تا در بحث اسکان مشکلی برای ورزشکاران ایجاد نشود. وی در خصوص زمان آغاز لیگ گفت: هدف ما برگزاری سوپر لیگ است و باید منتظر شرایط شیوع کرونا باشیم و ببینیم‌ اجازه داریم یا نه ولی مانند گذشته آمادگی برگزاری لیگ را داریم.
عزیزی در خصوص پخش زنده مسابقات گلف آزاد کشوری از رسانه ملی یادآوری کرد: امروز به همت شبکه ورزش نخستین پخش گلف کشوری به صورت زنده انجام شد. پوشش فنی به لحاظ اینکه زمین گلف ۴۰ هکتار است، سخت است و چند کیلومتر کابل کشی شد تا امکان پخش فراهم شود. این اتفاق نقطه عطفی برای ورود گلف به رسانه ملی و ورود حامیان، مخاطبان و علاقه‌مندان است.
همچنین عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه وزارت ورزش در حاشیه این مسابقه اظهار داشت: ایام وحدت و ولادت پیامبر بزرگ اسلام (ص) را تبریک می‌گویم و حرکت زشت اهانت به صاحت مقدس حضرت رسول که موج همبستگی را در بین مسلمانان جهان ایجاد کرد را تقبیح می‌کنم و جامعه ورزش نیز در تقبیح این حرکت همراه سایر مردم جهان است.
وی در ادامه افزود: شاهد برگزاری مسابقه گلف کشوری با حضور استان‌های مختلف هستیم و این مسابقات به صورت زنده از رسانه ملی پخش شد و برای مردم انعکاس داده شد.
معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: رشته گلف هم در بعد همگانی و قهرمانی ظرفیت بالایی دارد و الان در ۲۹ استان هیئت گلف فعال دارند. ظرفیت همگانی گلف و رشته‌های تابعه آن بسیار بالاست و حمید عزیزی، رئیس فدراسیون و همکارانش تلاش زیادی در طی این چند سال در جهت توسعه آن داشتند و وزارت ورزش نیز حمایت خوبی از این رشته دارد به خصوص در بعد همگانی آن. مراسم اختتامیه این رقابت با اجرای احسان شاملو و با حضور مهندس تقی نژاد معاون پارلمانی وزارت ورزش و دکتر سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد و خواننده محبوب کشورمان امیر تاجیک هم به اجرای چند قطعه موسیقی پرداخت. در پایان نیز مسئولین حاضر و ورزشکاران بیانیه کمیته فرهنگی فدراسیون گلف در تقبیح هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را امضا کردند.

۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۸:۵۶

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.