​کمیته ملی المپیک پیگیر تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی بوده و هست

​کمیته ملی المپیک پیگیر تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی بوده و هست

کمیته ملی المپیک تاکنون با نامه نگاری های متعدد خود پیگیر تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی در بازیهای  المپیک  لندن بوده و همچنان در راستای دستیابی به حق مسلم قهرمان ارزنده کشتی و بخصوص کشور عزیزمان به  مدال طلای 2012 به پیگیریها و نامه نگاریهای خود با   IOC  در این زمینه ادامه می دهد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛متاسفانه طی چند روز گذشته ابهاماتی مبنی بر عدم توجه لازم از سوی فدراسیون کشتی و یا کمیته ملی المپیک مبنی  تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی قهرمان با اخلاق کشورمان در بازیهای المپیک مطرح شد که جهت تنویر اذهان جامعه کشتی اعلام می دارد همانگونه که کارشناسان امر می دانند پیگیری مسائل مربوط به رقابتهای آسیایی و جهانی در هر رشته ای همچون کشتی  در حیطه اختیارات کنفدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی و فدراسیون ملی رشته مربوطه می باشد ولی موارد مربوط به بازیهای آسیایی و المپیک و پیگیریهای مسائل آن بر عهده کمیته ملی المپیک، شورای المپیک آسیا و IOC می باشد.
 

 

 

لذا با توجه به اتفاق پیش آمده در بازیهای المپیک 2012 لندن مبنی بر دوپینگی بودن دارنده مدال طلا و نقره  کشتی آزاد  وزن 125 کیلو گرم و  تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی از برنز به طلا؛ بالطبع پیگیریهای مربوط به آن برعهده کمیته ملی المپیک بوده و در این باره تاکنون دو بار  مکاتبه رسمی با کمیته بین المللی المپیک صورت پذیرفته است.
در تاریخ چهارم دسامبر2019 یا همان 13 آذر سال 98 نامه ای از سوی کمیته ملی المپیک به IOCارسال گردید که در همان تاریخ نیز جواب آن دریافت گردید مبنی بر اینکه
1. نمونه های دوپینگ کشتی گیران می بایست مجددا تست شود و ما باید منتظر جواب باشیم.
2.فدراسیون جهانی کشتی می بایست رده بندی مجدد را اعلام نمایند.
۳. در  این خصوص  هیات اجرایی IOC در جلسه سال آینده(۲۰۲۰) بحث خواهد نمود و مجوز رده بندی جدید را صادر خواهد کرد.

 

 

 

همچنین در ادامه  در تاریخ 27  ژوئن 2020  برابر با 7 تیر 1399 از سوی کمیته ملی المپیک نامه ای مبنی بر تخصیص  مدال المپیک کمیل قاسمی در بازیهای المپیک 2012  به کمیته بین المللی المپیک ارسال شد که به دلیل
 1- تعطیلی کمیته بین المللی المپیک به دلیل شیوع کرونا و دور کاری کارمندان IOC
 2-اعتراض دو ورزشکار دوپینگی و پروسه زمان بر بودن بررسی شکایت آنها و همچنین  تست مجدد نمونه آزمایش B  
 3 -به دلیل عدم برگزاری نشست هیات اجرایی IOC به جهت شیوع ویروس کرونا  این امر کمی زمان بر شد. بعنوان مثال در موارد مشابه پروسه پیگیری مسائل مربوط به سعید محمد پور و نواب نصیر شلال بیش از یکسال زمان برده بود که بنا بر دلایل فوق هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نگردید.
در همین راستا روز گذشته  گفتگویی بین دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و کمیل قاسمی صورت پذیرفت و  مقرر شد تا کمیل قاسمی هفته آینده  با حضور در محل کمیته  از نزدیک ضمن دریافت اصل نامه های ارسالی و مکاتبات انجام شده در جریان پیگیری کارهای صورت گرفته قرار بگیرد .

 

دستگاه ورزش کشور و ملت بزرگ ایران پهلوان کمیل قاسمی را قهرمان طلایی خود در بازیهای المپیک لندن دانسته و اعلام می دارد برای دست یابی به این هدف از سوی فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک هیچ قصوری صورت نپذیرفته  است.
کمیته ملی المپیک  مدال طلای کشتی آزاد وزن 125 کیلو گرم  بازیهای المپیک 2012  را نه فقط حق کمیل قاسمی بلکه حق مسلم ورزش  ایران می داند و به مکاتبات و پیگیریهای قانونی  خود در این زمینه تا دستیابی به حصول نتیجه پیگیری کرده و خواهد کرد تا پس از دستیابی به نتیجه طی مراسمی مابه التفاوت  پاداش مدال طلای پای سکوی  این قهرمان ارزنده را نیز  به وی اهدا نماید.۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.