جمشیدیان : معلوم نیست تعویق المپیک به نفع ما باشد

جمشیدیان : معلوم نیست تعویق المپیک به نفع ما باشد

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون دوچرخه سواری امیرحسین جمشیدیان ملی‌پوش تیم دوچرخه‌سواری در رابطه با وضعیت تمرینات خود گفت : در حال حاضر باتوجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا، تمرینات پایه‌سازی انجام می‌دهم و فقط روی دوچرخه می‌نشینیم که آمادگی‌مان حفظ شود.
وی در ادامه افزود: فعلا نمی‌توانیم شرایط بدنی خودمان را ارزیابی کنیم، چون مسابقه‌ای نداریم و ما همیشه وضعیتمان را در رقابت‌ها می‌سنجیم. ما در شرایط عادی هم، مسابقات زیادی داخل کشور نداشتیم، هر ساله سه مرحله لیگ، چند مسابقه جایزه بزرگ و رقابت‌های قهرمانی آسیا را داریم اگر رایزنی‌های انجام شود تا تعداد مسابقات داخلی را افزایش دهند و در تمام فصول سال رقابت داشته باشیم، شرایط بهتر می‌شود. ما یک کشور چهار فصل داریم بنابراین می‌توانیم در تمام فصل‌ها در بهترین آب‌وهوا مسابقه برگزار کنیم.
جمشیدیان با اشاره به تعویق یک ساله المپیک توکیو عنوان کرد: نمی‌توان گفت تعویق یک ساله المپیک به ضرر یا به نفع کیست، چون کشورهایی که در این مدت کم‌تر تلاش کنند، نتیجه ضعیف‌تری خواهند گرفت اما کشورهایی که در این فاصله بیشتر کار کنند، نتیجه بهتری کسب خواهند کرد. نمی‌توان گفت تعویق المپیک به نفع ما شد چون کشورهای دیگر نیز یک سال بیشتر فرصت دارند تا تمرین کنند و درواقع شرایط یک سال آینده تفاوتی با الان ندارد.
وی ادامه داد: المپیک رویدادیست که یک برنامه‌ریزی بسیار قوی و بلند مدت می‌خواهد، ما در دوره‌های گذشته همیشه المپیکی بودیم اما در کسب نتیجه، رشته موفقی نبودیم. یعنی عمدتا رکابزنان ایرانی که به المپیک می‌روند، از چرخ پیاده می‌شوند. ما در مقایسه با کشورهایی آسیایی که با ما در المپیک حضور پیدا می‌کنند، در بازی‌های آسیایی یا قهرمانی آسیا از لحاظ امتیازی بهتر هستیم اما نفرات آن‌ها در المپیک عملکرد خوبی دارند، به عنوان مثال در المپیک ریو ۲۰۱۶ یکی از نفرات ژاپن بیست و پنجم و رکابزن قزاقستان هشتم شدند. بهترین نتیجه ما در المپیک که حسین عسگری آن را کسب کرده بود، عنوان ۵۲ است. آن زمان با تمام برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت این جایگاه به دست آمد اما کشوری مثل ژاپن با نفری که بچه‌های ما حتی او را می‌گرفتند، این رتبه را کسب کرد. طبیعتا ما هم می‌توانیم همان نتیجه را به دست بیاوریم اما برنامه‌ریزی و مدیریت حضور در المپیک را نداریم.
رکابزن تیم ملی کشورمان تصریح کرد: ما خودمان را فقط درگیر رقابت‌های انتخابی می‌کنیم که چه کسی به المپیک برود، به نظر من هرکسی که به المپیک اعزام خواهد شد باید نتیجه بگیرد و نباید خودمان را درگیر این موضوع کنیم که چه کسی به المپیک خواهد رفت. هر کسی برود، وقتی قرار باشد آنجا از چرخ پیاده شویم، چه تفاوتی دارد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.