پس از تشکیل اولین جلسه ستاد عالی بازی های المپیک در سال جدید؛معاون وزیر ورزش و جوانان خبر داد:سلامت ورزشکاران در اولویت است

پس از تشکیل اولین جلسه ستاد عالی بازی های المپیک در سال جدید؛معاون وزیر ورزش و جوانان خبر داد:سلامت ورزشکاران در اولویت است

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از  پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مهدی علینژاد پس از پایان اولین نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک در سال جدید گفت: کلیه رقابت ها و فعالیت های ورزشی حداقل تا 31 فروردین تعطیل است و در خصوص اردیبهشت ماه طی چند روز آینده تصمیم گیری خواهیم کرد.
علی نژاد افزود: برای ادامه یا تعطیلی اردوهای ورزشی و لیگ ها و لیگ برتر فوتبال در اردیبهشت، هفته آینده تصمیم می گیریم و تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا هستیم
مهدی علی نژاد گفت: اولین جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک در سال جدید با حضور تمامی اعضا و به ریاست دکتر سلطانی فر برگزار شد چرا که لازم بود سیاست گذاری جدیدی با توجه به شرایط جدید و تعویق المپیک صورت بگیرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: حدود 57 درصد سهمیه های المپیک تا کنون باقی مانده است اما با این حال ما با کسب 52 سهمیه از پیشبینی که داشتیم جلوتر هستیم و بین 70 تا 75 درصد سهمیه های ممکن کسب شده است و جلوتر از برنامه زمان بندی هستیم.
علی نژاد درباره احتمال ادامه تعطیلی اردوها، لیگ ها و خصوصا لیگ برتر تاکید کرد: بدیهی است که اولویت ا حفظ سلامت ورزشکاران است و نمی خواهیم به خاطر برگزاری اردوها در زمان شیوع این بیماری سلامت آنها به مخاطره بیفتد و درعین حال زمان هم تا شروع مسابقات المپیک داریم.
او درباره ادامه مسابقات کسب سهمیه هم گفت: منتظر هستیم تا فدراسیون های جهانی برنامه مسابقات کسب سهمیه در رشته های مختلف را اعلام کنند تا متناسب با آن برنامه ریزی کنیم..
معاون وزیر ورزش در خصوص کمک هزینه به ورزشکاران المپیکی و مربیان گفت: بدیهی است تعهدی که در گذشته و در خصوص پرداخت یک ساله داشتیم همچنان برقرار است و در مورد این زمان باقیمانده هم که اضافه شد با توجه به وضعیت بیماری کرونا در آینده و متناسب با شرایط جدید تمرینات تیم ها در جلسات آینده ستاد تصمیم گیری خواهیم کرد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.