برای کسب سهمیه‌های المپیک؛آغاز اردوی آزاد و فرنگی‌کاران بعد از آسیایی هند

برای کسب سهمیه‌های المپیک؛آغاز اردوی آزاد و فرنگی‌کاران بعد از آسیایی هند
برنامه‌های آماده سازی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک بلافاصله پس از چند روز استراحت بعد از مسابقات آسیایی هند آغاز خواهد شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کشتی ، طبق تقویم اتحادیه جهانی کشتی قرار است رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا در روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ماه برگزار شود. مسابقاتی مهم و سرنوشت ساز برای مدعیان قاره کهن که پیش از این قرار بود در شهر شیان چین برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا میزبان پیکارها را تغییر داد. بر این اساس طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی میزبانی گزینشی المپیک در قاره آسیا به قرقیزستان سپرده شد تا مدعیان سهمیه المپیک به جای چین در بیشکک قرقیزستان به مصاف با هم بپردازند.
 
ایران هم به عنوان قدرت اول کشتی آسیا نگاه ویژه ای به  نخستین میدان گزینشی و کسب سهمیه های باقیمانده المپیک دارد. ایران تاکنون سه سهمیه در کشتی فرنگی و سه سهمیه در کشتی آزاد کسب کرده و تا تکمیل شدن ترکیب کاروان کشتی کشورمان در المپیک هنوز ۶ سهمیه دیگر باقیمانده است. به همین دلیل آزاد و فرنگی کاران ایران برنامه فشرده ای را برای آماده سازی پیش رو دارند و با توجه به زمان باقیمانده تا المپیک از هیچ فرصتی برای تجهیز و تمرین غافل نخواهند شد.
 
در این راستا شاگردان غلامرضا محمدی در تیم ملی کشتی آزاد کار سخت تری پیش رو دارند، چراکه طی روزهای ۳ و ۴ اسفند در رقابتهای قهرمانی آسیا در دهلی نو هندوستان به مصاف رقبای خود می‌روند. سپس باید روز ۵ اسفند ماه بلافاصله به تهران بازگردند تا بتوانند از روز ۶ اسفند وارد اردوی جدید تیم ملی شوند. برنامه ای سخت و فشرده که با هدف آماده سازی هر چه بیشتر آزادکاران برای حضور در رقابتهای گزینشی المپیک تدوین شده و باید با دقت و جدیت اجرایی شود.
 
در سوی دیگر اما، فشار برگزاری اردوها برای شاگردان محمد بنا در کشتی فرنگی کمی سبک تر است، چراکه آنان فرصت زیادی برای ریکاوری و استراحت بعد از حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا دارند و طبق برنامه باید از روز ۱۰ اسفند ماه وارد اردو شوند. فرنگی کاران تیم ملی که روز اول اسفند ماه با جام قهرمانی آسیا از دهلی نو به تهران بازگشتند فرصت بیشتری برای استراحت دارند و می توانند کمی بیشتر از آزادکاران ریکاوری کنند.
 
آنچه مسلم است عزم مربیان و کشتی گیران تیم های ملی کشتی ایران برای دستیابی به اهدافشان جزم شده تا بتوانند در همین میدان گزینشی المپیک در قاره آسیا، تمامی سهمیه های باقیمانده را کسب کنند تا کار به آخرین میدان گزینشی در بلغارستان کشیده نشود. میدانی که با حضور مدعیان تمامی کشورها برگزار می‌شود و کسب سهمیه در آن به مراتب سخت تر از کسب سهمیه در قاره آسیاست.
۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.