مراسم روز فرهنگ پهلوانی و روز المپیک برگزار شد

مراسم روز فرهنگ پهلوانی و روز المپیک برگزار شد

مراسم باشکوه روز ملی فرهنگ پهلوانی (17 شوال) و روز جهانی المپیک(23ژوئن) با حضور ملی پوشان تکواندو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛این رویداد فرهنگی به ابتکار فدراسیون تکواندو و با حضور اعضای تیم‌های ملی و کادر فنی دختران و پسران در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان با نمایش آیین‌های پهلوانی ایران (ثبت میراث معنوی یونسکو) در زورخانه شهید اژدری جماران صورت گرفت.
 سیدنصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی ‌ای المپیک 2020 - توکیو، سیدمحمد‌ پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو ، مسعود امینی دبیر فدراسیون و فرهاد طلوع کیان(رئیس انجمن حامیان فرهنگ و مرام پهلوانی) در سخنانی به آموزش مضامین فرهنگ پهلوانی و نهضت المپیزم با هدف تقویت عرق ملی و هویت ایرانی اعضای تیم‌های ملی پرداختند.
در ادامه نیز گواهی حضور در این برنامه فرهنگی و تقدیر از کلیه شرکت کنندگان به امضای مشترک صالحی امیری (رئیس کمیته ملی المپیک) و توماس باخ (رئیس بین المللی کمیته المپیک) به حاضران اعطا گردید.
در بخش دیگر این برنامه، آذرنوش رئیس سازمان بسیج ورزشکاران و میرجلیلی رئیس تربیت بدنی بسیج با ارائه نقدیرنامه با امضای مشترک به مناسبت 17شوال (روز قشر بسیج) از اهتمام ویژه فدراسیون تکواندو به امور فرهنگی تجلیل کردند.
همچنین انجمن حامیان فرهنگ و مرام پهلوانی نیز ضمن معرفی فدراسیون تکواندو به عنوان برترین فدراسیون مروج فرهنگ پهلوانی از پولادگر تجلیل کرد و نماد یادبود مرام پهلوانی نیز به دلیل حمایت های دکتر سجادی از ترویج فرهنگ پهلوانی به وی اهدا شد.
در پایان نیز به دلیل استقبال خوب ملی پوشان از این مراسم، پولادگر اعلام کرد که برنامه های فرهنگی فدراسیون تکواندو با عنایت به اهمیت این حوزه در سال قبل از المپیک با قوت بیشتری تداوم خواهد یافت.

۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۵۱

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.