صالحی امیری با دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری،رییس کمیته ملی المپیک کره جنوبی، دبیر کل آنوک و نایب رییس OCA دیدار و گفتگو کرد

صالحی امیری با دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری،رییس کمیته ملی المپیک کره جنوبی، دبیر کل آنوک و نایب رییس OCA دیدار و گفتگو کرد

دکتر صالحی امیری که بنا به دعوت کمیته بین المللی المپیک جهت حضور در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید IOC به لوزان سوئیس سفر کرده است در حاشیه این سفر طی دیدارهای جداگانه ای با دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری، رییس کمیته ملی المپیک کره جنوبی،دبیر کل آنوک و نایب رییس OCA دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در حاشیه سفررئیس کمیته ملی المپیک به سوییس برای حضور در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید IOC ، صالحی امیری با "جلود" دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری دیدار و گفتگو کرد که در این دیدار "جلود" ضمن اعلام آمادگی همه جانبه برای همکاری با فدراسیون وزنه برداری ایران جویای احوال سهراب مرادی شد و شرایط درمان وی را پیگیری کرده و گفت: فدراسیون جهانی وزنه برداری حاضر است هزینه درمان و تمرینات سهراب مرادی را پرداخت کند تا آمادگی کامل برای حضور در المپیک توکیو 2020 را پیدا کند.

صالحی امیری در این دیدار ضمن قدردانی از حمایتهای فدراسیون جهانی وزنه برداری ابراز داشت:بدون تردید چنین حمایتهایی باعث قوت قلب جامعه فرهیخته وزنه برداری کشورمان و مسئولین فدراسیون خواهد شد. همچنین رییس کمیته ملی المپیک طی دیدار با "کی پونگ لی" رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی در خصوص مباحث مورد علاقه دو کشور مواردی را مطرح که در این دیدار صالحی امیری ضمن اعلام آمادگی برای گسترش روابط ورزشی دو کشور در رشته های مختلف ورزشی از جمله والیبال، فوتبال، رشته های رزمی همانند ووشو، کاراته، تکواندو و جودو از " کی پونگ لی" دعوت رسمی کرد تا به ایران برای انعقاد تفاهم نامه ای به منظور ارتقاء سطح روابط ورزشی دو کشور سفر کند. "کی پونگ لی" رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی ضمن ابراز علاقه برای ارتقاء سطح روابط ورزشی دو کشور ایران و کره جنوبی دعوت صالحی امیری راقبول و مقرر شد مذاکرات بعدی در اجلاس انوک در قطر ادامه پیدا کند.

در ادامه دیدارهای رییس کمیته ملی المپیک با مسئولین و مدیران ورزشی جهان صالحی امیری دیداری نیز با خانم گونیلا نیلبرگ دبیر کل آنوک داشت و در این دیدار ابراز امیدواری کرد تا با توجه به مسئولیتی که خانم گونیلا دارند بتوانند حمایتهای لازم را از ورزش کشورمان در کسب سهمیه های لازم در بازیهای ساحلی جهانی که در قطر برگزار می شود را داشته باشند. دبیر کل آنوک ضمن استقبال از دیدار با رییس کمیته ملی المپیک کشورمان ابراز داشت:ایران جایگاه ویژه ای در ورزش جهان دارد و در برخی رشته های جزو قدرتهای جهانی محسوب می شود و بدون تردید همکاری های لازم را خواهیم داشت و امیدواریم ایران حضور پررنگی در بازیهای سالحی داشته باشند بخصوص که در برخی از رشته هها شانس مدال هم دارد. در خاتمه این دیدار صالحی امیری ضمن اشاره ای کوتاه به حضور ایران در بازیهای ساحلی آسیایی و موفقیت در این رقابتها ابراز امیدواری کرد تا ورزش کشورمان بتواند حضور مطلوبی در مسابقات ساحلی قطر داشته و همچنین در این زمینه حمایتهای لازم را هم داشته باشد.

 در ادامه دیدارهای دکتر صالحی امیری با مسئولین ورزشی کشورهای مختلف جهان وی دیداری با فک رییس کمیته ملی المپیک هنگ گنگ و نایب رییس شورای المپیک آسیا داشت.

در دیدار صالحی امیری با "فک" نایب رئیس شورای المپیک آسیا و عضو IOC به روابط تاریخی ایران و چین و همچنین تاریخ عظیم دو کشور اشاره شد و صالحی امیری ضمن دعوت از او برای سفر به ایران گفت: ما از "فک" بعنوان دوست خوب توقع داریم تا حمایت های بیشتری از ورزش ایران کند. "فک" رئیس کمیته ملی المپیک هنگ و کنگ نیز با ابراز خوشحالی از این دیدار به دوستی بین ایران و هنگ کنگ اشاره کرد و گفن ما از ورزش ایران که جزو قدرتهای آسیایی است حمایت می کنیم. همچنین باتوجه به اینکه برادر "فک" رئیس فدراسیون ووشوآسیاست و روابط خوبی با فدراسیون ووشوی ایران دارد، "فک" ابراز علاقمندی کرد تا در سایر حوزه ها همچون ووشو روابط را گسترش دهیم و قول داد بعد از مسابقات جهانی ساحلی از قطر به تهران بیاید و با ورزش قهرمانی ایران بیشتر آشنا شود.

۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.