صالحی امیری: حضور زنان در ورزشگاه ها چالش برانگیز نیست

صالحی امیری: حضور زنان در ورزشگاه ها چالش برانگیز نیست

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به حضور زنان در ورزشگاه های فوتبال در ۲ دیدار مختلف گفت: برای حضور زنان در ورزشگاه ها نیاز به عبور از نگاه و افکار جنسیتی هستیم و قطعا این حضور چالش برانگیز نیست.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ؛سید رضا صالحی امیری که در حاشیه مراسم تجلیل از چهره های برتر دانشجویی در عرصه های علمی و ورزشی کشور که امروز در ساختمان خوارزمی دانشگاه الزهرا (س) تهران با حضور خانم طاهره طاهریان نایب رییس اول کمیته ملی المپیک،شعبانی مشاور رییس و رییس کمیسیون رسانه های کمیته،جمعی از روسای فدراسیونها و مدیران ورزشی برگزار شد، با بیان اینکه بدون حضور و همراهی زنان رسیدن به توسعه همه جانبه میسر نیست، گفت: زنان پرچمدار توسعه هستند و بدون آنان کشور پیشرفتی نخواهد داشت.
صالحی امیری ادامه داد: امروز برای حضور زنان در ورزشگاه ها نیاز به عبور از نگاه و افکار جنسیتی هستیم و قطعاً این حضور چالش برانگیز نیست. این مساله با دو حضور اخیر زنان در ۲ رویداد مهم فوتبال به همگان اثبات شده است.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: من باور دارم زنان ما باید در تمامی رشته های ورزشی حضور فعالی داشته باشند و در رویدادهای مختلف آسیایی، جهانی و المپیک حضور داشته و برای کشور افتخار آفرینی کنند.
وی ادامه با اشاره به حضور زنان در ورزشگاه ها برای دیدن مسابقات فوتبال گفت: زنان هر زمان در ورزشگاه ها حضور داشتند به دلیل رعایت مسایل اخلاقی چالش یا مشکلی ایجاد نشده است که این مساله از اهمیت زیادی برخوردار است.
صالحی امیری ادامه داد: برای اینکه خیلی زود از نظر جنسیتی در عرصه ورزش بین زنان و مردان به تساوی برسیم باید تعداد زنان و مردان حاضر در مسابقات جهانی و المپیک برابر یا نزدیک به هم باشد زیرا دیگر جایی برای شعار دادن باقی نمانده است.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: دیگر با سخنرانی و شعار دادن نمی توانیم به دنیا بگوییم که در ایران تبعیض جنسیتی وجود ندارد حال وقت عمل است و ما باید نشان دهیم زنان ما هم پا و همراه با مردان توانایی درخشش در بازی های آسیایی و المپیک را دارند.
وی گفت: ما باید به تمام جهانیان ثابت کنیم که زنان ایران می توانند در تمامی عرصه ها از جمله ورزش قهرمانی فعالیت کرده و برای کشور افتخار آفرینی کنند.
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه مراسم تجلیل از چهره های برتر دانشجویی در عرصه های علمی و ورزشی گفت: اگر این روزها والیبال ایران به پیروزهای شیرینی دست یافته است در واقع این خواست یک ملت بوده نه فقط تلاش تیم ملی، بنابراین پرچمی که  توسط زنان در عرصه های مختلف ورزشی به اهتزاز در می اید نیز غرور و هویت یک ملت را نشان می دهد.
صالی امیری اظهار امیدواری کرد که تا در آینده نزدیک محیطی در کشور برای دختران ورزشکار فراهم شود تا آنان عملکرد موفق تری در عرصه های مختلف داشته باشند و دانشگاه الزهرا نیز پرچمدار درخشش دختران ایران باشند.

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۳۳

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.