فدراسیون دوچرخه سواری از سوء مدیریت رنج می برد نه از نبود بودجه/ بی برنامگی،سردرگمی و روزمرگی مشکل اصلی دوچرخه سواری است

فدراسیون دوچرخه سواری از سوء مدیریت رنج می برد نه از نبود بودجه/ بی برنامگی،سردرگمی و روزمرگی مشکل اصلی دوچرخه سواری است

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری روز گذشته در گفتگویی که روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفت با اظهارتی غیر واقع ضمن انکار حمایتهای همه جانبه کمیته ملی المپیک؛ عدم اعزام تیم بزرگسالان  به مسابقات آسیایی را عدم همکاری این نهاد عنوان داشت که درهمین زمینه و جهت تنویر افکار عمومی بخصوص جامعه بزرگ ورزش کشور و خانواده دوچرخه سواری اطلاعاتی مستند ارائه می گردد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛
-کمیته ملی المپیک طبق لیستی که در پایان مطلب ارائه می گردد توانست جزو معدود ارگانهایی باشد که بودجه خود را بصورت صد در صد دریافت و در همین راستا بودجه تمام فدراسیونها از جمله فدراسیون دوچرخه سواری را بصورت تمام و کمال پرداخت نماید. اتفاقا بخش قابل توجهی از بودجه سال 97 در تاریخ 27 اسفند ماه به حساب فدراسیون واریز گردید که رئیس فدراسیون می توانست در صورت برنامه محور بودن و داشتن پیش بینی های لازم همین مبلغ را برای تهیه بلیط ویا سایر هزینه های اعزام تیم هزینه نماید. طبق لیست پیوست مشخص است که کمیته ملی المپیک برای حمایت ویژه از این رشته در نیمسال نخست سال 97 بیش از 80 درصد بودجه فدراسیون را به حسابش واریز کرد و تمامی هزینه های اعزام به بازیهای آسیایی را نیز متقبل شد و در راستای شفاف سازی تمام پرداخت ها را روی خروجی سایت کمیته قرار داد.
با این تفاسیر و با استناد به این موضوع که همگان در جریان بودجه واریزی به تک تک فدراسیونها قراردارند این سوال پیش می آید که شاید رئیس فدراسیون دوچرخه سواری از منابع و وردی و خروجی حساب فدراسیون مطلع نیست!؟
- فدراسیون دوچرخه سواری سال گذشته و در بازیهای آسیایی جاکارتا برخلاف پیش بینی و قولهایی که به کادر سرپرستی داده بود، به زعم کارشناسان ورزش، ضعیف ترین نتیجه کاروان را گرفت و نشان داد که هیچ برنامه ریزی مدون و شناخت درستی از وضعیت تیمهای خود نداشته و ندارد. کمیته ملی المپیک علیرغم کسب نتیجه منفی این رشته در بازیها بر حسب وظیفه اخلاقی به حمایت خود از رئیس فدراسیون تا پایان سال 97 ادامه داد و تمام کمکهای پیش بینی و برنامه ریزی شده را به حساب فدراسیون واریز کرد.
- ارتباط مستمر با مجموعه مرکز نظارت بر تیمهای ملی و مسئولین کمیته ملی المپیک برای حمایت و همکاری دوجانبه پیش شرطی اجتناب ناپذیر برای هر مجموعه فدراسیون موفق است که در خصوص دوچرخه سواری باید عنوان کنیم بعد از بازیهای آسیایی جاکارتا هیچ برنامه، تقویم و گزارش عملکردی بصورت مکتوب و حتی شفاهی به این مجموعه نرسیده که پیرو آن برنامه ریزی برای پرداخت در سال آتی تنظیم شده باشد.
ضمن اینکه تمام افرادی که شناختی از بودجه و تخصیص دارند بخوبی می دانند که هنوز ریالی از بودجه سال 98 از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به هیچ ارگان و نهادی پرداخت نشده و این طبیعی است که در فروردین ماه تخصیصی صورت نگیرد اما ادبیات ریاست فدراسیون دوچرخه سواری که از این موضوع آگاه است و بخوبی می داند تخصیص ها  از  اردیبهشت ماه صورت خواهد گرفت در این برهه از زمان که آرامش و همدلی خوبی در بدنه ورزش شکل گرفته نوعی باج خواهی به حساب می آید.
جدای از تمامی موارد ذکر شده و نتایج حاصله این رشته طی چند سال اخیر، نظرات کارشناسان، پیشکسوتان و قهرمانان این رشته همگی نشان دهنده سوء مدیریت و نبود برنامه ای راهبردی و استراتژیک، سردرگمی و روزمرگی در تمامی زمینه ها بخصوص بحث مالی در این رشته می باشد و چه بسا رئیس فدراسیون دوچرخه سواری بتواند با بکار گیری نیروهایی متخصص و جوان، خلاق و صاحب صلاحیت از بدنه همین رشته در حوزه های مختلف بخصوص حوزه مالی ، از بحران موجود خارج شود.
بواقع مشخص است که رئیس فدراسیون دوچرخه سواری قصد دارد ناکامی قطعی این رشته طی یکسال اخیر را با فرافکنی و اظهارات غیرواقع، متوجه نهادهای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نموده  و سوء مدیریت خود را انکار نماید.

 

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲

نظر مخاطبان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.