French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
با اعلام فدراسیون جهانی،ناظر فنی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و جام ریاست فدراسیون جهانی معرفی شد
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷)
رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی ساحلی – آبادان؛از نفرات شرکت کننده آزمایش دوپینگ گرفته می شود
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۲۲)
دبیر کمیسیون فناوری و اطلاعات : هدف ما یکپارچگی، ارتقاء و تبادل تجربیات در آی تی ورزش است
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۱۰)
برگزاری نخستین کمیسیون فناوری و اطلاعات کمیته ملی المپیک با فدراسیون ها
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۰۲)
رئیس کمیسیون بازاریابی:برگزاری همایش بین المللی در دستور کار ماست
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷)
از سوی رییس کمیته ملی المپیک؛متن حکم دکتر سجادی برای سرپرستی کاروان اعزامی به بازیهای المپیک توکیو صادر شد
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۳۲)
در راه رقابتهای جهانی رومانی؛اردوی آماده سازی تیم ملی جوانان دارت از چهارشنبه در طبس استارت می خورد
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶)
دکتر عطارد: حضور مربی تغذیه ورزشی در کنار ورزشکاران الزامی است
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱)
برای اولین بار در تاریخ رخ داد؛حضور 2 بازیکن ایرانی در جمع 100 شطرنجباز برتر جهان
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶)
نخستین نشست مدیران IT فدراسیونهای ورزشی به میزبانی کمیته ملی المپیک فردا برگزار می شود
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۶)
از سوی آکادمی ملی المپیک؛شورای هماهنگی آکادمی های ورزش کشور تشکیل شد
در نشست مشترک آکادمی ملی المپیک با مسئولین آکادمی های فدراسیون های ورزشی که صبح امروز با میزبانی آکادمی ملی المپیک برگزار شد، آیین نامه تشکیل و فعالیت شورای هماهنگی آکادمی های ورزش کشور به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت آکادمی ملی المپیک، در ابتدای این نشست که با حضور دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، دکتر حمیدآقا علی نژاد مشاور تخصصی رییس آکادمی، محمد رضا اویسی مدیرآموزش آکادمی، دکتر مرتضی بهرامی نژاد مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیتهای جسمانی برگزار شد رییس آکادمی ملی المپیک ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین گفت: ما آکادمی های ورزشی با توجه به مسئولیتی که  برایمان تعریف شده است می‌توانیم از لحاظ آموزشی و فعالیت های علمی کمک شایانی در جهت توسعه ورزش قهرمانی داشته باشیم.
دکتر قراخانلو هدف از برگزاری این نشست را علاوه بر تصویب پیشنویس آیین نامه مذکور، هم افزایی، هم پوشانی، اطلاع رسانی و همیاری آکادمی های ورزشی نسبت به یکدیگر خواند و گفت: استانداردسازی، تشکیل و فعالیت این شورا و رفع مشکلات مالی، اداری و قانونی آکادمی ها می تواند در دستور کار این شورا قرار گیرد.
وی بزرگترین سرمایه آکادمی ملی المپیک را نیروی انسانی آن عنوان کرد و گفت: کارشناسانی که در حوزه علوم ورزشی در آکادمی المپیک و دیگر آکادمی های ورزشی مشغول به کار هستند در جامعه ورزش از مظلومیت خاصی برخوردارند و ما در این نشست تلاش می کنیم تا در ساختار و تشکیلات ورزش کشور به این نیروهای علمی توجه بیشتری داشته باشیم.
رئیس آکادمی ملی المپیک ایجاد شورا و توجه به مسائل علمی را از ملزومات رشد و توسعه ورزش قهرمانی عنوان کرد و در توضیحاتی کوتاه خدمات آکادمی را که مرکزی علمی، پژوهشی است این چنین عنوان کرد: برگزاری آزمون های آمادگی جسمانی، میزبانی از تیم های ملی برای برگزاری اردوهای تمرینی، روانشناسی ورزشی، خدمات پزشکی ورزشی، برگزاری دوره های آموزشی، تمرینات آبی و آب درمانی و ..... از جمله مهمترین فعالیتها و خدمات این مجموعه می باشد.
دکتر قراخانلو به برنامه ریزی هایی که در این آکادمی و در خصوص برگزاری طرح ها و همچنین دوره های آموزشی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: راه اندازی دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی و قلب و ورزش از مدت ها پیش در دستور کار آکادمی ملی المپیک قرار گرفته است که پس از برگزاری جلسات متعدد که با حضور اعضای کارگروه تشکیل این دپارتمان ها انجام شد، بزودی این بخشها کار خود را پس از برگزاری مراسم افتتاحیه ای آغاز خواهند کرد.
وی همچنین به برگزاری طرح ستاره ها، امیدها و استعدادها، دوره های مربیگری بدنساز ویژه بانوان، کارگاه پایش خستگی، دوره های روانشناسی ورزشی، تغذیه ورزشی، طرح مسابقات قهرمان قهرمانان و دوره آموزشی تدوین تاریخ شفاهی ورزش ایران اشاره کرد و گفت: در برگزاری دوره های آموزشی بین المللی در آکادمی ملی المپیک با وقفه ای مواجه شدیم که به زودی این دوره ها نیز همچون گذشته با کیفیت قابل قبولی ادامه پیدا خواهد کرد.
 دکتر رضا قراخانلو در پایان صحبت های خود ضمن تشکر از فعالیت های ارزشمند و حضور مسئولین آکادمی های فدراسیون های ورزشی در این نشست گفت: بنده در اسرع وقت دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک را در جریان ماحصل این نشست قرار خواهم داد تا از ظرفیت آکادمی های فدراسیون های ورزشی برای کمک به رشد و توسعه ورزش قهرمانی بیشتر استفاده شود و از این آکادمی ها حمایت بیشتری به عمل بیاید.
در ادامه این نشست مسئولین و نمایندگان آکادمی های فدراسیون های ورزشی ضمن معرفی و شرح وظایف آکادمی فدراسیون مربوطه، نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل آموزشی، استعدادیابی و پرورش استعدادها و همچنین راهکارهای توسعه و گسترش همکاری های فی مابین به بحث و تبادل نظر پرداختند.
گفتنی است در پایان این نشست و ضمن تصویب کلیات آیین نامه توسط حاضرین، مقرر شد اعضای شورا پس از مطالعه آیین نامه، نظرات و پیشنهادات خود را به دبیرخانه شورا اعلام کنند.   
لازم به ذکر است نمایندگان فدراسیون هایی که دارای آکادمی هستند در این نشست حضور یافتند که شامل فدراسیون های تنیس، شنا، اسکیت، بولینگ و بیلیارد، ووشو، ژیمناستیک، تیراندازی با کمان، دوچرخه سواری، تکواندو، شنا، شیرجه و واترپلو بودند.

۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۳۵

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.