هجدهمین دوره بازیهای آسیایی-جاکارتا؛تیم ملی بسکتبال نقره گرفت

هجدهمین دوره بازیهای آسیایی-جاکارتا؛تیم ملی بسکتبال نقره گرفت
تیم ملی بسکتبال کشورمان با شکست مقابل چین مدال نقره بازی‌های آسیایی را تکرار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی  از اندونزی، تیم ملی بسکتبال کشورمان در دیدار نهایی بازی‌های آسیایی 2018 از ساعت 16 به مصاف چین رفت و با شکست 84 بر 72 مدال نقره را از آن خود کرد.

دو تیم در نیمه نهایی با شکست تایوان و کره جنوبی به این مرحله رسیده بودند و جدال برای کسب عنوان قهرمانی و مدال حساسیت زیادی داشت.

ملی پوشان کشومان بازی را بسیار خوب آغاز کردند و موفق شدند کوارتر اول را با برتری 25 بر 18 به سود خود به پایان برسانند. در ابتدای کوارتر دوم نیز برتری با ایران بود، اما رفته رفته چینی‌ها با توجه به تعویض حدادی، در زیر سبد بهتر کار کردند و اختلاف را به حداکثر رساندند. پایان این کوارتر 23 بر 20 به سود چینی‌ها بود، اما نیمه 45 بر 41 به سود کشورمان به پایان رسید.

در کوارتر سوم چینی‌ها تیم برتر میدان بودند و شاگردان شاهین طبع در امتیازآوری ناموفق عمل می‌کردند. اما چشم بادامی‌ها مزد بازی خوب خود را در این کوارتر با برتری 18 بر 11 گرفتند.

ده دقیقه پایانی بازی کاملا حساس دنبال می‌شد، در دقیاق ابتدایی حساب کار با یکی دو امتیاز اختلفا به سود چینی‌ها در جریان بود، اما در ادامه چین اختلاف را به 10 امتیاز هم رساند.

دقایق پایانی بازی نیز با اختلاف زیاد سپری شد و کادرفنی عملا برنامه‌ای برای کاهش اختلاف یا دفاع مقابل پرتاب‌های چینی‌ها نداشت و در نهایت چشم بادامی‌‌ها 25 بر 16 نتیجه را به سود خود به پایان رساندند.

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دوره قبل این رقابت‌ها مدال نقره را از آن خود کرده بود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۵۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.