هجدهمین دوره بازیهای آسیایی-جاکارتا؛خاکسار به نقره بسنده کرد

هجدهمین دوره بازیهای آسیایی-جاکارتا؛خاکسار به نقره بسنده کرد
طراوت خاکسار نماینده وزن 55 کیلوگرم کاراته بانوان در فینال بازی‌های آسیایی بازی را به نماینده چین تایپه واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی از اندونزی، هشتمین روز از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی اندونزی در حالی از صبح امروز(یک شنبه) آغاز شده است که طراوت خاکسار نماینده وزن منهای 55 کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در نخستین مبارزه خود موفق به شکست نماینده افغانستان شد. این دیدار با نتیجه 9 بر صفر به سود خاکسار تمام شد.

در مرحله یک چهارم خاکسار به مصاف "کوکورداایستری" از اندونزی رفت و این دیدار نیز با نتیجه یک بر یک در هانتی به سود کاراته‌کای کشورمان به پایان رسید. خاکسار با این پیروزی به نیمه نهایی این مسابقات رسید و در نیمه نهایی با «جا می دینگ» از چین روبرو شد و با مبارزه ای تماشایی به برتری پنج بر یک رسید تا راهی فینال شود.

خاکسار برای رسیدن به مدال طلای بازی‌های آسیای با «ون ژو یون» از چین تایپه مبارزه کرد. این دیدار نیز با نتیجه 3 بر صفر به سود نماینده چین تایپه به پایان رسید.
  طراوت خاکسار به فینال وزن منهای ۵۵ کیلوگرم کاراته بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ راه یافت؛ کاملا آنچه که شایسته اش بود. خاکسار ماه گذشته در آسیایی اردن به حقش نرسید، اما در تاتامی جاکارتا راهی فینال شد تا نشان دهد در هر میدانی راه رسیدن به سکوهای قهرمانی را خوب می شناسد؛ مثل بازی‌های کشورهای اسلامی در باکو و لیگ‌ جهانی در پاریس و استانبول، خاکسار برای رسیدن به حقش و فتح سکوی اول بازی‌های آسیایی، حریف سرسخت، سرشناس  را پیش رو داشت. این کاراته‌کای چین تایپه‌ای نفر اول رنکینگ جهان، دارنده ۲ طلا آسیا و یک برنز جهان را در کارنامه خود داشت و سرانجام در بازی‌های آسیایی اندونزی با شکست خاکسار به مدال طلا دست یافت و نماینده کشورمان نقره‌ای شد.

۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.