هجدهمین دوره بازیهای اسیایی- جاکارتا ؛ پرونده درخشان ووشو با 2 نشان طلا و 4 نقره بسته شدخبرگزاری فارس: پرونده درخشان ووشو با 2 نشان طلا و 4 نقره بسته شد

هجدهمین دوره بازیهای اسیایی- جاکارتا ؛ پرونده درخشان ووشو با 2 نشان طلا و 4 نقره بسته شدخبرگزاری فارس: پرونده درخشان ووشو با 2 نشان  طلا و 4 نقره بسته شد
پرونده تیم ملی ووشوی ایران با کسب 2 نشان طلا و 4 نقره در هیجدهمین دوره بازی های آسیایی اندونزی بسته شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی ؛مبارزات فینال اوزان مختلف رقابت های ووشوی هجدهمین دوره بازی های آسیایی، امروز (پنجشنبه) برگزار شد و پنج نماینده ایران به مصاف حریفان که «محسن محمدسیفی» و «عرفان آهنگریان» به مدال خوشرنگ طلا دست یافتند.
با این اوصاف تیم ملی ووشوی ایران با 2 مدال طلای محسن محمدسیفی و عرفان آهنگریان و 4 نقره زهرا کیانی، فرودظفری، الهه منصوریان و شهربانو منصوریان به کار خود پایان داد تا بازهم در رویدادی مهم، کارنامه موفقی را از خود برجای بگذارد.
زهرا کیانی دختر 18 ساله تالوی ایران در این مسابقات به مدال ارزشمند نقره رسید تا نخستین بانوی تالوکار مدال آور ایران در بازی های آسیایی باشد.
در رقابت‌های فینال ساندا، «الهه منصوریان» در منهای 52 و «شهربانو منصوریان» در منهای 60 کیلوگرم ساندای بانوان با وجود تلاش فراوان، برابر حریفان چینی شکست خوردند و نقره ای شدند.
فرود ظفری که پیش از این در تیم ملی بزرگسالان تنها در بازی های کشورهای اسلامی حضور داشت به مدال ارزشمند نقره وزن منهای 65 کیلوگرم دست یافت.
«عرفان آهنگریان» جوان خوش آتیه ووشوی ایران در فینال وزن منهای 60 کیلوگرم د رقابت تماشایی و خاطره انگیز در سه راند ووشوکار چینی را شکست داد تا مدال زرینی را به ویترین افتخاراتش اضافه کند و هشتمین طلای کاروان ایران را به دست آورد.
سپس «محسن محمدسیفی» قهرمان قهرمان بی چون و چرای ووشوی جهان و آسیا در وزن منهای 70 کیلوگرم به مصاف «شی ژان وی» از چین رفت و مطابق انتظار با ارائه مبارزه ای بی نقص، حریف را گیج و سردرگم کرد و در 2 راند متوالی به پیروزی دست یافت تا نهمین طلای کاروان و دومین طلای ووشو را به دست آورد.
سیفی که پیش از این در بازی های آسیایی گوانگجو و اینچئون نیز به مدال طلا رسیده بود، سومین طلای خود در این رویداد بزرگ را کسب کرد تا با هتریک در این آزمون بزرگ در صف بزرگان ورزش ایران قرار بگیرد.
پسرطلایی ووشوی ایران، چهار مدال طلای قهرمانی جهان را نیز در کارنامه درخشان خود دارد.
در نهایت تیم ملی ووشوی ایران پس از قهرمانی جهان در رده سنی بزرگسالان و جوانان در یک رویداد مهم دیگر با کارنامه قبولی و موفق به کار خود پایان داد.
۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.