هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکارتا ؛درخشش چهارمین مدال زرین کاروان ایران بر سینه سعید رجبی/ صید طلا در راند طلایی

هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکارتا ؛درخشش چهارمین مدال زرین کاروان ایران بر سینه سعید رجبی/ صید طلا در راند طلایی
در وزن ۸۰+ کیلوگرم تکواندو، سعید رجبی نماینده کشورمان با شکست نماینده ازبکستان مدال طلای بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ، سومین روز از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی اندونزی در حالی  آغاز شده است که مبارزات اوزان 57- و 67+ کیلوگرم گروه زنان و 80+ کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود که پریسا جوادی، زهرا پوراسماعیل و سعید رجبی تکواندوکاران کشورمان بودند

در گروه مردان، در وزن 80+ کیلوگرم سعید رجبی نماینده کشورمان در نخستین دیدار به مصاف سئونگ وان لی از کره جنوبی دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2018 و نایب قهرمان بازی های یونیور سیاد 2017 رفت. در راند طلایی رجبی با کسب اولین امتیاز برنده این دیدار شد و به مرحله بعدی راه یافت.

در ادامه مسابقات سعید رجبی به مصاف هونگی سون از (چین) رفت و این دیدار در راند سوم با نتیجه 5 بر 4 به پایان رسید و کار به راند طلایی کشید. رجبی در راند طلایی برنده شد و مدال برنز سعید رجبی قطعی شد. در نیمه نهایی رجبی به مصاف روسلان ژاپارو از قزاقستان رفت  و راند اول این دیدار با نتیجه 4 بر 2 به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. راند دوم این دیدار نیز با نتیجه 7 بر 4 به پایان رسید. این دیدار در نهایت با نتیجه 11 بر 7 در راند سوم به سود نماینده کشورمان به پایان رسید.

در فینال این رقابت‌ها سعید رجبى و دیمیترى شوکین از ازبکستان به مصاف هم رفتند. راند اول این دیدار با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید. راند دوم این دیدار نیز بدون رد و بدل شدن امتیاز به پایان رسید. این دیدار در راند سوم با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و کار به راند طلایی کشید. در راند طلایی نیز نماینده کشورمان با نتیجه 2 بر یک برنده این دیدار شد و به مدال طلا دست یافت تا نخستین مدال طلای تکواندو و چهارمین مدال طلای کاروان ایران را بر گردن بیاویزد.

 

امروز در ادامه مسابقات و در وزن 67+ کیلوگرم زهرا پوراسماعیل ابتدا به مصاف اسوتلوا اوسیپوا ازبکستانی رفت و این دیدار در پایان با نتیجه 6 بر 3 به سود اسوتلوا اوسیپوا از (ازبکستان) به پایان رسید و نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 57- کیلوگرم و در مرحله یک شانزدهم پریسا جوادی به مصاف نماینده قزاقستان رفت که این دیدار با نتیجه 10 بر 15 به سود مارژان تولپبرگنوا از (قزاقستان) به پایان رسید.

تیم تکواندو ایران تاکنون در بخش پومسه توسط کوروش بختیار و مرجان سلحشوری موفق به کسب دو مدال نقره شده است و فرزان عاشورزاده نیز در بخش کیوروگی به مدال برنز رسید.الهه شیدایی و ملیکا میرحسینی نیز از کسب مدال بازماندند.

گفتنی است؛ هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق به عنوان مربی می‌باشد. در بخش زنان نیز مهرو کمرانی سرمربیگری و ریحانه فولادی مربیگری تیم را برعهده دارند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۳۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.