بوداغی: امیدوارم بهترین نتیجه قایقرانی را در بازیهای آسیایی کسب کنیم

بوداغی: امیدوارم بهترین نتیجه قایقرانی را در بازیهای آسیایی کسب کنیم
تیم ملی آبهای آرام کمتر از یک ماه دیگر در بازیهای آسیایی رقابت خواهد کرد. امین بوداغی یکی از با سابقه ترین ملی پوشان تیم کایاک کشورمان، سومین دوره حضور خود در بازیهای آسیایی را تجربه می کند. وی در مواد کایاک دونفره 1000 متر و کایاک چهارنفره 500 متر رقابت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون قایقرانی؛ملی پوش تیم ملی کایاک در آخرین مرحله اردوی آمادگی پیش از بازیهای آسیایی در خصوص شرایط آمادگی خود گفت: با توجه به تمرینات و اردوهای بلندمدت و کمپ آلمان به رکورد و نتایج قابل قبولی رسیدیم.
امین بوداغی بیان کرد: من پس از قهرمانی آسیا 2015 اندونزی مدتی از تیم ملی دور بودم اما حدود یک سال قبل با تست به تیم بازگشتم و عزمم را برای حضور در بازیهای آسیایی جمع کردم.
وی در خصوص موادی که در آن رقابت خواهد کرد توضیح داد: من با صلاحدید مربیان در کایاک چهارنفره 500 متر و کایاک دونفره 1000 متر مسابقه می دهم. در دونفره شرایط خوبی داریم و با توجه به نتایج قبلی به کسب مدال بسیار امیدواریم. در چهارنفره رقابت 500 متر برای اولین بار در بازیهای آسیایی برگزار می شود. در این ماده کار سختی پیش رو داریم چرا که کشورهای شرق آسیا در مواد سرعتی بهتر هستند ضمن اینکه ازبک ها و قزاق ها سال ها است روی قایقرانی سرمایه گذاری می کنند و در تمام مواد با قدرت حضور دارند.
بوداغی اضافه کرد: اما ما هم تمرینات خوبی داشتیم و مربیان نیز بارها ارنج را تغییر دادند و به کسب نتیجه در چهارنفره هم امیدوار هستیم.
وی درباره رقبای قایقرانی در بازیهای آسیایی اظهار داشت: شرایط ما با رقبا بسیار متفاوت است. در حال حاضر در آبهای آرام چین، ازبکستان و قزاقستان وضعیت خوبی دارند و شرایط اردوها و امکاناتشان با ما قابل مقایسه نیست. اما با همین شرایط در ادوار گذشته ما نتیجه گرفتیم گرچه امیدواریم که روزی نگاه ها به رشته قایقرانی به اندازه یک رشته پرمدال المپیک و بازیهای آسیایی باشد و قطعا ما می توانیم سکوهای جهانی و آسیایی را فتح کنیم.
ملی پوش با سابقه قایقرانی یادآور شد: حتما توجه به قایقرانی و مدال آوری در این رشته می تواند موجب ارتقاء رنکینگ کاروان ورزشی کشورمان در بازیهای آسیایی و المپیک شود همانطور که در بازیهای آسیایی قبل این اتفاق افتاد.
بوداغی در پایان تصریح کرد: ما در 3 دوره بازیهای آسیایی قبل موفق به کسب مدال شدیم اما در این دوره امیدواریم نتایجمان بهتر از ادوار گذشته باشد و همه تلاشمان را برای کسب بهترین عملکرد به کار می بندیم.

۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.