فینال مسابقات تکواندو گرندپری 2017 - ساحل عاج ؛عاشورزاده به نقره بسنده کرد

فینال مسابقات تکواندو گرندپری 2017 - ساحل عاج ؛عاشورزاده  به نقره  بسنده کرد
فرزان عاشورزاده نماینده وزن 58- کیلوگرم تیم ملی تکواندو کشورمان در فینال مسابقات گرندپری ساحل عاج با شکست مقابل نماینده کره جنوبی به مدال نقره بسنده کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو ؛ مرحله فینال مسابقات گرندپری 2017 با حضور 16 تکواندوکار برتر (هر وزن دو نماینده از هر کشور) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده از ساعت 12:30 امروز (شنبه - 11 آذرماه) به وقت تهران در سالن «تریچویله» "آبیجان" ساحل عاج آغاز و فردا به پایان می‌رسد.

دیروز (شنبه) و در روز نخست این رقابت‌ها، پیکارهای اوزان 58- و 80- کیلوگرم مردان و 49- و 67+ کیلوگرم زنان برگزار شد که آرمین هادی‌پور و فرزان عاشورزاده در این روز نمایندگان ایران بودند.

فرزان عاشورزاده هوگوپوش وزن 58- کیلوگرم کشورمان در فینال مسابقات گرندپری ساحل عاج به مصاف "تای هون کیم" از کره جنوبی رفت و این دیدار در راند اول با نتیجه 5  بر2 به سود نماینده کره به پایان رسید. درادامه مسابقات نماینده کره جنوبی با نتیجه 12 بر 2 برنده راند دوم بود. این دیدار در پایان با نتیجه  14 بر2  به سود تکواندوکار کره جنوبی به پایان رسید.

عاشورزاده در نخستین مبارزه نیز برابر "مکس کاتر" تکواندوکار میدان دیده انگلیسی قرار گرفت و در نهایت موفق شد مقتدرانه و با نتیجه 28 بر 12 به برتری برسد. فرزان در مرحله یک‌ چهارم نهایی "صفوان خلیل" نماینده میدان را با نتیجه 7 بر 6 شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرد.

نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی وبه مصاف "میخائیل آرتومونو" از روسیه (نایب قهرمان جهان 2017 و قهرمان گرندپری لندن 2017) رفت و در راند اول این دیدار با نتیجه 2 بر 2 تساوی به پایان رسید. در راند دوم نیز عاشورزاده با نتیجه 4 بر 2  به برتری دست یافت. این دیدار در پایان با نتیجه 11 بر 7 به پایان رسید و  فرازن به فینال راه یافت.
امروز دیگر نماینده وزن 58-کیلوگرم کشورمان، آرمین هادی پور نماینده وزن اول المپیکی کشورمان در اولین مبارزه به مصاف "صفوان خلیل" تکواندوکار استرالیایی رفت و در پایان با نتیجه نزدیک 9 بر 7 بازی را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.

مسابقات فینال گرندپری G8 است و به نفر اول هر وزن 80 امتیاز، نفر دوم 48 امتیاز و نفر سوم 28.8 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ تعلق می‌گیرد.

۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.