هوگوپوشان پنجشنبه در رقابتهای گرنداسلم بمصاف رقبای خود می روند

هوگوپوشان پنجشنبه در رقابتهای گرنداسلم بمصاف رقبای خود می روند
پیکارهای تکواندوکاران در مسابقات کسب سهمیه گرنداِسلم 2017 از روز پنجشنبه (2 آذرماه) در سالن «تای هو» ووشی آغاز می‌شود و 9 نماینده تکواندو کشورمان در این روز به مصاف حریفانشان می روند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، نخستین دوره مسابقات "گرند اِسلم" تکواندو اواخر سال جاری میلادی با حضور برترین های تکواندو جهان به میزبانی شهر "ووشی" چین برگزار می‌شود. این رقابت‌ها با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان در اوزان المپیکی برگزار خواهد شد که به قهرمان مسابقات 70 هزار دلار، نایب قهرمان 20 هزار دلار و نفر سوم 10 هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد.
بر همین اساس برای تکمیل سهمیه حضور در اولین دوره مسابقات گرنداِسلم، رقابت‌های انتخابی برای تعیین 3 سهمیه باقی‌مانده (در هر 4 وزن) این رویداد با حضور 248 تکواندوکار (تعداد ثبت نام شدگان تاکنون) از ساعت 13:30 روز پنجشنبه (2 آذرماه) به وقت تهران آغاز و به مدت دو روز در سالن «تای هو» شهر "ووشی" چین ادامه خواهد داشت.
در روز نخست این رقابت‌ها، پنجشنبه – 2 آذرماه تکواندوکاران اوزان 49- و 67+ کیلوگرم زنان و 68- و 80+ کیلوگرم مردان برای کسب سهمیه حضور در مسابقات گرنداِسلم 2017 تلاش می کنند. در گروه زنان ناهید کیانی و سوادبه پورصادقی در وزن 49- کیلوگرم و زهرا پوراسماعیل، فاطمه مصطفایی و ملیکا میرحسینی در وزن 67+ کیلوگرم و در گروه مردان نیز ابوالفضل یعقوبی، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن 68- کیلوگرم و احمد محمدی در وزن 80+ کیلوگرم بر روی شیاپ‌چانگ می روند.
جمعه – 3 آذرماه و در روز پایانی، مبارزات 57- و 67- کیلوگرم زنان و 58- و 80- کیلوگرم مردان پیگیری خواهد شد که پریسا جوادی و سودابه پورصادقی در وزن 57- کیلوگرم و مبینا بابالو و زهرا شیدایی در وزن 67- کیلوگرم در گروه زنان و حمیدرضا هادیان، هادی تیران ولی پور و ابراهیم صفری در وزن 58- کیلوگرم و مهدی خدابخشی، عرفان ناظمی و بهزاد ایلخانی در وزن 80- کیلوگرم در گروه مردان به عنوان نمایندگان ایران بر روی شیاپ‌چانگ می روند.
هدایت تیم اعزامی گروه مردان برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی است و در گروه زنان نیز برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی می باشد.
گفتنی است؛این مسابقات G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 10، 6 و 3.6 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.


۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۱۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.