French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
دکتر قراخانلو در مراسم افتتاحیه دوره مربی بدنساز (ویژه بانوان):استانداردهایی که برای برگزاری این دوره رعایت شده جزو استانداردهای جهانی است
(۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۶)
پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان؛سرنک و پاولوف نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات
(۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۰)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام آلانز – روسیه؛جابر صادق زاده به مدال نقره رسید
(۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷)
رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان – اردبیل؛7 تیم خارجی در مسابقات شرکت می کنند
(۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴)
سینا مقیمی نائب قهرمان مسابقات بین المللی تنیس جوانان شد
(۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸)
پولادگر: همدلی و وفاق رمز موفقیت تکواندو است /به توانایی عسکری اعتماد دارم
(۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵)
مهدی زاده برنز لیگ جهانی چین را بر گردن آویخت
(۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۳)
با حضور طاهره طاهریان برگزار شد ؛پنجمین نشست کمیسیون المپیک سولیداریتی
(۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶)
در آکادمی ملی المپیک برگزار شد؛کارگاه بررسی مسائل فنی المپیاد استعدادهای برتر هاکی
(۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۵۴)
جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک برگزار شد؛سلطانی فر : هدف گذاری ما کسب بهترین نتیجه در بازیهای المپیک توکیو خواهد بود
(۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۰۰)
دکتر ملک محمدی خبر داد؛راه اندازی کلینیک تغذیه ورزشی در فدراسیون پزشکی ورزشی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به برنامه ریزی این فدراسیون برای توسعه بیش از پیش خدمات خود به جامعه ورزش کشور ازراه اندازی کلینیک تغذیه ورزشی در محل درمانگاه این فدراسیون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون پزشکی ورزشی ایران، دکتر تورج ملک محمدی گفت:ارزیابی تغذیه ای و انجام مداخلات تغذیه ای در موارد لزوم، نقش مهم و موثری در سلامت تغذیه ای همه افراد جامعه –به ویژه ورزشکاران- دارد. بر همین اساس فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان متولی امر سلامت در ورزش کشور، با هدف ارتقای سطح سلامت ورزشکاران (شامل ورزشکاران حرفه ای و نیز سایر اقشار جامعه) کلینیک تغذیه را در فضای درمانگاه خویش فعال می کند.
 او افزود: این کلینیک تحت نظر متخصصین تغذیه، به ارزیابی و تنظیم برنامه غذایی جهت مراجعین عادی و نیز ورزشکاران اقدام می کند.
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی  با بیان اینکه علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت فدراسیون پزشکی ورزشی به آدرس http://www.ifsm.ir بخش برنامه درمانگاه و نوبت دهی، مراجعه کنند، یادآور شد:ارایه خدمات تغذیه ورزشی برای دارندگان کارت بیمه ورزشی با ۳۰ درصد تخفیف انجام شده و برای ملی پوشان (با ارایه معرفی نامه از فدراسیون متبوع خویش) رایگان است.
تشریح دلایل و اهمیت موضوع از طرف دکتر حضوری
 در این رابطه دکتر محمد حضوری، رئیس کمیته تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی در تشریح اهمیت مبحث تغذیه، گفت:عملکرد یک ورزشکار، ارتباط نزدیکی با شرایط تمرینی، استعداد ژنتیکی، دریافت مواد غذایی، ترکیب بدنی و شرایط استراحت و خواب او دارد. در این بین، برنامه غذایی با هدف تامین درشت‌مغذی‌ها، ریزمغذی ها و آب و مایعات مورد نیاز ورزشکاران، اهمیت خاصی دارد.
 وی با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد ورزشکاران با کمبود ریزمغذی‌ها مواجه هستند، افزود:در واقع با انجام فعالیت ورزشی و افزایش متابولیسم ناشی از آن، مصرف انرژی و سایر مواد مغذی در بدن ورزشکاران افزایش یافته و این به معنی افزایش نیاز به اغلب مواد مغذی در بدن آنان است.
 دکتر حضوری ادامه داد:دریافت ناکافی انرژی و پروتئین با تحلیل توده عضلانی همراه بوده و مصرف ناکافی کربوهیدرات با کاهش عملکرد ذهنی و افت دقت ورزشکار در فعالیت های سرعتی همراه است. علاوه بر این کاهش دریافت ریزمغذی هایی نظیر ویتامین های محلول در آب (ویتامین های گروه B و ویتامین ث) با کاهش توان بدنی، افزایش احساس خستگی و ضعف، و در برخی موارد کمخونی همراه است. از طرف دیگر ویتامین A به عنوان یک عامل ضدعفونت مطرح بوده و سیستم ایمنی ورزشکاران را تقویت خواهد کرد.
 رئیس کمیته تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد:از دیگر موارد مهم و حساس در خصوص تغذیه ورزشی، ترکیب بدن و وزن ورزشکاران  است. بر اساس مطالعات قبلی، میزان نگرانی ها در بین ورزشکاران در خصوص وزن و ترکیب بدن، بیش از افراد عادی بوده و بسیاری از آنها اقدام به گرفتن رژیم های غذایی غیرعلمی و خودساخته ای می کنند که می تواند با آسیب بدنی، تحلیل عضلانی و افت عملکرد در آنان همراه گردد. از نظر علمی، تاکید و تمرکز بر وزن بدن، مناسب نبوده و توصیه می شود همه افراد جامعه –به ویژه ورزشکاران- علاوه بر سنجش وزن بدن، از روش های تکمیلی برای تعیین ترکیب بدن (نظیر سنجش چربی زیر پوستی، دستگاه سنجش ترکیب بدن و ...) استفاده کنند.
 دکتر حضوری گفت: دلیل این توصیه آن است که بر روی ترازو ممکن است عدد وزنی ورزشکار کاهش نشان دهد، ولی این مهم است که این کاهش، چه میزان در بافت چربی و به چه میزان در بافت عضلانی انجام شده است.
 رئیس کمیته تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی یادآور شد: با توجه به اهمیت بحث و نکاتی که عنوان شد توسعه فعالیت کمیته تغذیه در دستور کار قرار گرفت که بخشی از این فعالیت راه اندازی کلینیک تغذیه در محل درمانگاه فدراسیون بود.

۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۴۶

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.