رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان - یونان ؛فروتن به مدال نقره رسید/نخودی صاحب مدال برنز شد

رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان - یونان ؛فروتن به مدال نقره رسید/نخودی صاحب مدال برنز شد
عباس فروتن و محمد نخودی به مدال نقره و برنز اوزان 85 و 69 کیلوگرم مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان در یونان رسیدند.


به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان از ظهر دیروز (به وقت ایران) در شهر آتن کشور یونان آغاز شد و دیشب(شنبه) با مشخص شدن نفرات برتر به پایان رسید.

عباس فروتن و محمد نخودی دو نماینده کشورمان در اوزان 85 و 69 کیلوگرم در مسابقات پنج وزن نخست صاحب مدال های نقره و برنز شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در مسابقات پنج وزن نخست  به شرح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم مهدی ویسی در دور نخست به دلیل حضور نیافتن مصف خوان کورتز از مکزیک پیروز شد اما در دور دوم مقابل امیدجان جلال اف از ازبکستان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ویسی به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه با نتیجه 10 بر صفر خشیگدورج باتبایار از مغولستان را شکست داد اما در دور بعد مقابل گئورگی تچولادزه از گرجستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 6 بر 6 شکست خورد و هفتم شد.

در وزن 50 کیلوگرم محمد خدابخشی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل نارانخو نارمانداخ از مغولستان با نتیجه 14 بر 12 شکست خورد و با توجه به شکست این مغولی در دور بعد، خدابخشی از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 58 کیلوگرم مرتضی پورمرتضوی در دور نخست با توجه به حضور نیافتن خوان کوئیزا از کلمبیا به پیروزی رسید اما در دور بعد مقابل توران بایراموف از آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار نهایی، پورمرتضوی به گروه بازنده ها راه یافت اما در این گروه در مقابل دیار نوراخمت از قزاقستان با نتیجه 3 بر 3 مغلوب و هشتم شد.

در وزن 69 کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به حضور نیافتن میرانبیک سلیمانوف از قزاقستان پیروز شد. وی در دور بعد داویت گئورگیان از ارمنستان را با نتیجه 5 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی امشب در دیدار نیمه نهایی مقابل داود ابراگیم اف از آذربایجان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.  وی در این دیدار ماساکی ساتو از ژاپن را با نتیجه 5 بر 2 مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 85 کیلوگرم عباس فروتن در دور نخست به دلیل حضور نیافتن برایان والدرما از کلمبیا به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل گاوین هافمن از آمریکا با نتیجه 9 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فروتن در این مرحله نیز با نتیجه 11 بر صفر بکزاد اورکیمبای از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی امشب در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال ساندیپ مان از هند را با نتیجه 12 بر 3 مغلوب کرد. فروتن در دیدار نهایی در یک کشتی نزدیک با نتیجه یک بر یک مغلوب آلان باگایف از کشور روسیه شد و به مدال نقره رسید.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.