French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
سالروز شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد
(۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۳۴)
برای حضور در رقابت های زیر 23 سال جهان؛اعضای تیم ملی کشتی فرنگی امید صبح فردا راهی لهستان می شوند
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷)
ایران میزبان مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا شد
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰)
برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه گرنداِسلم؛تیم‌ملی تکواندو فردا شب عازم چین می‌شود
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲)
ابراز همدردی و تسلیت کمیته ملی المپیک گرجستان در پی وقوع زلزله درغرب ایران
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۳۲)
شطرنج جوانان و دختران زیر ۲۰ سال قهرمانی جهان ؛یک برد و دو باخت برای شطرنج‌بازان ایران در دور پنجم
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۴۱)
روز عزای مسلمین است،در ناله جبریل امین است،مدینه شده غرق سوگ و ماتم،بهر مجتبی و نبی اکرم
(۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۲۳:۴۱)
اردونشینان تیم ملی بوکس تست آمادگی جسمانی دادند
(۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۳۸)
در ادامه جلسات بازیهای آسیایی اندونزی 2018؛نشست مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیونهای دوومیدانی ، قایقرانی برگزار شد
(۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵)
با توجه به استعلامهای انجام شده؛ انتخابات کمیته ملی المپیک 25 دیماه و با اساسنامه فعلی برگزار می شود
(۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸)
تیم ملی کشتی فرنگی نایب قهرمان رقابت های جهانی شد
تیم ملی کشتی فرنگی به عنوان نایب قهرمانی رقابت های جهانی در کشور فرانسه رسید.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 30 و 31 مردادماه با حضور 54 تیم در شهر پاریس فرانسه برگزار شد و در پایان تیم ایران پس از تیم روسیه با کسب 3 مدال برنز توسط محمدعلی گرایی، سعید عبدولی و حسین نوری در اوزان 71، 75 و 85 کیلوگرم و یک مقام پنجمی توسط محمد الیاسی در وزن 66 کیلوگرم و با 36 امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسید.
نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:
در وزن 59 کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست مقابل فیروز توختایف از ازبکستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل همت رستم از ترکیه با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی رسید اما در دور سوم مقابل کیم سئونک هاک از کره جنوبی با نتیجه 12 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.
در وزن 66 کیلوگرم محمد الیاسی در دور اول با نتیجه 2 بر یک سوسلان داوروف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی و برنز اروپا از بلاروس را شکست داد وی در دور دوم مقابل کنستانتین استاس از بلغارستان با نتیجه 10 بر یک به پیروزی رسید و در دور سوم آلمات کبیسبایف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان را با نتیجه 4 بر یک مغلوب کرد. وی در دور چهارم و در مرحله یک چهارم نهایی دنیس دامیانکوف از اوکراین را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اما در دور بعد مقابل ماتیوس برناتک از لهستان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل آتاکان یوکسل از ترکیه با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و پنجم شد.
در وزن 71 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان رفت و توانست با نتیجه 3 بر 2 از سد این حریف بگذرد وی در دور بعد با نتیجه  7 بر یک اوریک نیکوگوسیان از فرانسه را مغلوب کرد اما در دور چهارم با نتیجه 6 بر 3 مقابل فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال گرایی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه رسول چونایف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان جهان از آذربایجان را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. گرایی در این دیدار در یک کشتی زیبا دانیل کاتاراگا نایب قهرمان جهان از مولداوی را با نتیجه 10 بر 8 شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 75 کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ویکتور نمس نایب قهرمان اروپا از صربستان با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، عبدولی به گروه بازنده ها رفت وی ابتدا در این گروه ماخات یرژیپوف از قزاقستان را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد وی در مرحله بعد کاراپت چالیان از ارمنستان را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. عبدولی در دیدار رده بندی مقابل کازبک کیلوف از بلاروس با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و به مدال برنز دست یافت.
در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان در دور اول مقابل ماکسیم مانوکیان از ارمنستان با نتیجه 10 بر یک مغلوب شد و با توجه به  حضور این حریف در دیدار فینال وی راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت و پانزدهم شد.
در وزن 85 کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایویداس استانکوویچ از لیتوانی با نتیجه 7 بر 5 پیروز شد، وی در دور بعد با نتیجه 3 بر یک اریک آپس از استونی را مغلوب کرد. نوری در دور چهارم به مقابل ویکتور لورینچ دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از مجارستان با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دنیس کودلا دارنده مدال برنز المپیک از آلمان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. نوری در این دیدار اسلام عباس اف از آذربایجان را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 98 کیلوگرم مصطفی صالحی زاده در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود، وی در دور دوم مقابل آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی برای کسب مدال برنز ابتدا در گروه بازنده ها مقابل تریسی هانکوک از آمریکا با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید وی در مرحله بعد به مصاف ریوازی نادارشویلی از گرجستان رفت اما در یک کشتی نزدیک مقابل این حریف با نتیجه 4 بر 4 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت و دوازدهم شد.
در وزن 130 کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور نخست مورات رومانوف از قرقیزستان را با نتیجه 2 بر یک شکست داد وی در دور بعد مقابل هیکی نابی دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان جهان از استونی با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، قوره جیلی ابتدا در گروه بازنده ها متیو لورنتز از فرانسه را 5 بر صفر شکست داد وی در مرحله در مرحله بعد مقابل میکولا کوچمی از اوکراین با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.
رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
رده بندی انفرادی:
59 کیلوگرم: 1- کنیچیرو فومیتا (ژاپن) 2- میرامبک آیناگولوف (قزاقستان) 3- استپان ماریانیان (روسیه) و سئونگ هاک کیم (کره جنوبی) 5- کانابک ژولچوبیکوف (قرقیزستان) و دمیترو تسیمبولاک (اوکراین) ... 8- مهرداد مردانی (ایران)
66 کیلوگرم: 1- هان سو ریو (کره جنوبی) 2- ماتیوس برناتک (لهستان) 3- آرتم سورکوف (روسیه) و آتاکان یوکسل (ترکیه) 5- کارن اصلانیان (ارمنستان) و محمد الیاسی (ایران)
71 کیلوگرم: 1- فرانک استابلر (آلمان) 2- دمیو ژاداریف (قزاقستان) 3- بالینت کورپاسی (مجارستان) و محمدعلی گرایی (ایران) 5- آدام کوراک (روسیه) و دانیل کاتاراگا (مولداوی)
75 کیلوگرم: 1- ویکتور نمس (صربستان) 2- الکساندر چهرکین (روسیه) 3- تاماس لورینچ (مجارستان) و سعید عبدولی (ایران) 5- فاتح چنگیز (ترکیه) و کازبک کیلوف (بلاروس)
80 کیلوگرم: 1- ماکسیم مانوکیان (ارمنستان) 2- رادزیک کولیف (بلاروس) 3- پاسکال ایزل (آلمان) و الوین مورسالیف (آذربایجان) 5- زورابی داتوناشویلی (گرجستان) و دانیل الکساندروف (بلغارستان) ... 15- یوسف قادریان (ایران)
85 کیلوگرم: 1- متهان باشار (ترکیه) 2- دنیس کودلا (آلمان) 3- حسین نوری (ایران) و روبرتی کوبلیاشویلی (گرجستان) 5- اسلام عباس اف (آذربایجان) و داویت چاکوتادزه (روسیه)
98 کیلوگرم: 1- آرتور الکسانیان (ارمنستان) 2- موسی اولویف (روسیه) 3- بالاز کیس (مجارستان) و روازی ناداراشویلی (گرجستان) 5- رستم آساکولوف (ازبکستان) و دیمیتری تیمچنکو (اوکراین) ... 12- سید مصطفی صالحی زاده (ایران)
130 کیلوگرم: 1- رضا کایالپ (ترکیه) 2- هیکی نابی (استونی) 3- اسکار پینو هیندس (کوبا) و یاسمانی فرناندز (شیلی) 5- کریل هریشچنکا (بلاروس) و میکولا کوچمی (اوکراین) ... 8- شهاب قوره جیلی (ایران)
رده بندی تیمی: 1- روسیه 46 امتیاز 2- ایران 36 امتیاز 3- ترکیه 34 امتیاز 4- گرجستان 30 امتیاز 5- آلمان 29 امتیاز 6-  ارمنستان 28 امتیاز 7- مجارستان 28 امتیاز 8- قزاقستان 24 امتیاز 9- آذربایجان 22 امتیاز 10- کره جنوبی 21 امتیاز

۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۰:۳۵

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.