French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
تقدیر و تشکر کمیته ملی المپیک از تفقد رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار باجمعی از مدال آوران بازیهای آسیایی جاکارتا
(۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۳۹)
جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی 2019 میلادی؛نماینده اتحادیه جهانی برای بازدید از امکانات به ایران می آید
(۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۸)
برای حضور در گرندپری منچستر اعلام شد؛شنبه، آغاز اردوی مردان ملی‌پوش تکواندو کشورمان
(۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳)
مسابقات قهرمانی آسیا - تایلند؛پیروزی تیم های ملی والیبال ساحلی ایران در نخستین گام
(۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶)
دیدار مهم رئیس کمیته بین المللی المپیک با رئیس جمهور؛دکتر روحانی: علی رغم استقلال فدراسیون ها از دولت، همواره حامی ورزش و ورزشکاران کشورمان هستیم/ در سال های اخیر ورزش ایران در سطوح عمومی و قهرمانی توسعه زیادی پیدا کرده است
(۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۷)
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مدال‌آوران ایران در بازی‌های آسیایی:پیروزی ورزشکاران در واقع پیروزی ملت و شکست جبهه وسیع دشمنان ایران است / گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد
(۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۵۷)
دیدار جمعی از مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی با رهبر معظم انقلاب اسلامی
(۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۴)
نوجوانان کشتی گیر 10 مهرماه راهی المپیک جوانان در آرژانتین می شوند
(۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹)
ستاره موسوی: تا اعزام به رقابتهای جهانی اسپانیا چهار اردوی آماده سازی دیگر داریم
(۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۲)
قرعه کشی بسکتبال 3×3 المپیک جوانان؛ قرعه سخت برای تیم ملی بسکتبال دختران ایران
(۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲)
سرپرست دبیری فدراسیون انجمن های ورزشی : تلاش های بی وقفه فدراسیون ببار نشست/هیچ برنامه ای از قلم نیافتاد/ برای حضور در بازیهای آسیایی و المپیک برنامه داریم
انجمن های ورزشی
سر پرست دبیری فدراسیون انجمن های ورزشی با تاکید بر این فدراسیون پرجمعیت 17 انجمن و بیش از 42 رشته ورزشی را تحت پوشش خود دارد ، گفت :این مجموعه بزرگ در شش ماهه نخست سال 95 بیلانی موفقیت آمیز در عرصه داخلی و خارجی از خود برجای گذاشت که این عملکرد در سایه تلاش بی وقفه روسای انجمن ها و مسوولان هیات های استانها حاصل شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛" دلداده مهربان " در گفت وگویی با سایت خبری فدراسیون انجمن های ورزشی افزود: نکته جالب توجه اینکه تمامی این برنامه ها طبق تقویم به پیش رفت و هیچیک از آنها از قلم نیافتاد ، باتوجه به اینکه سافت بال ، بیس بال و موج سواری از بازیهای المپیک 2020 توکیو به رقابتها اضافه خواهد شد و پیشتر راگبی هم در این پیکارها حضور داشت ، فدراسیون انجمن های ورزشی در نظر دارد با یک برنامه مدون چهارساله ، بگونه ای مهندسی کند که بتواند در این فستیوال بزرگ ورزشی دنیا حضور داشته باشد. ضمن اینکه حضور در بازیهای آسیایی نیز مدنظر ماست و در حال تنظیم برنامه به این منظور هستیم .
همچنین نگاه عمیق به جوانان مستعد بمنظور پشتوانه سازی و جوانگرایی از یک سو و ارتقا سطح دانش و تجارب ورزشکاران خانم از سویی دیگر در این راستا ، در اولویت برنامه ها قرار دارد.
سرپرست دبیری فدراسیون انجمن های ورزشی اضافه کرد: طی شش ماهه نخست ، هشت سفر برون مرزی در رشته های راگبی ، اسکی روی آب ، کریکت ، فوتوالی ( دو بار )، جهت یابی ، فلوربال و سافت بال در عرصه مسابقات معتبر بین المللی و قاره ای صورت گرفت .
در این راستا ، کسب مدال نقره توسط تیم ملی فوتوالی در مسابقات قهرمانی آسیا – اقیانوسیه در تایلند که برای نختسین بار رقم خورد ، یکی از موفقیت های ماندگار بود . ضمن اینکه خانم اعظم آرویی در رقابتهای جهت یابی قهرمانی آسیا در تایوان به مدال برنز دست یافت که این مهم برای اولین بار دراین رشته بدست آمد.
تمامی این سفرهای برون مرزی با تلاش های بی وقفه انجمن های تحت پوشش و از طریق جذب اسپانسرو کمک های فدراسیون انجام شد ، البته دو سفر دیگر پیش روست که حضور تیم های ملی مردان و زنان دارت کشورمان در رقابتهای آسیایی ژاپن در اواخر مهرماه و پیکارهای جهانی سپک تاکرا در تایلند در ماه جاری از آن جمله اند . البته انجمن دارت که برای موفقیت ملی پوشان در رقابتهای آسیایی اوزاکا تلاش می کند ، اخیرا مسابقات رنکینگ جهانی را در شیراز برگزار کرد که بسیار موفقیت بار و ارزشمند بود.
وی در ادامه اظهار داشت :همچنین میزبانی یک دوره مسابقات بین المللی کریکت در تهران با حضور تیم منتخب انگلیس رقم خورد که با قهرمانی تیم چابهار همراه شد و این اقدام از نکات قابل توجه بود.
برگزاری مسابقات بین المللی چهارجانبه جوانان راگبی در آذر ماه امسال در کشورمان نیز مدنظر است که تهران میزبان این رقابتها خواهد بود.
مهربان با اشاره به مراودات خوب با فدراسیون های جهانی و کنفدراسیون آسیا گفت : سفر ریکاردو فراکری رییس فدراسیون جهانی بیس با ل و سافت بال به کشورمان دستاورد بسیار خوبی برای ما داشت بطوریکه طی نشستی که این چهره نام آشنا با محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی و مسوولان انجمن این دورشته داشت ، مقرر گردید جوانان مستعد بیس بال ایران در کمپ آموزشی ایتالیا شرکت کنند که این مهم اخیرا صورت گرفت و پنج جوان بیس بال کشورمان در این اردوی آموزشی در شهر رم حضور یافتند.
همچنین مقرر شد زمینهای مخصوص بیس بال و سافت بال در کرج و اصفهان با همکاری فدراسیون جهانی راه اندازی شود که اقدامات اولیه در این راستا صورت گرفته است .
همچنین سفر عبدالحلیم بن قادر رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر فدراسیون جهانی به تهران دستاور خوبی داشت و ایشان طی دو سفر متوالی به کشورمان ، ضمن تجلیل از حمایت ها و برنامه های مدون بمنظور بسط و گسترش این رشته مهیج در کشورمان ، یک دوره کلاس بین المللی داوری را شخصا در تهران برگزار کرد . ضمن اینکه مسئولیت فدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه را به کشورمان سپرد و محمد علیپور را به عنوان رییس آن برگزید .
در خصوص اعزام مربی و داور به کلاسهای بین المللی نیز فدراسیون انجمن های ورزشی به موفقیت های خوبی دست یافت که در این زمینه خانم نرگس لفوتی داور رشته کریکت در کلاس پیشرفته تایلند ارتقا درجه پیدا کرد و یوسفعلی رییسی درکلاس مدرس درجه یک آسیا در قطر به عنوان بهترین مدرس کریکت این قاره انتخاب گردید. ضمن اینکه در رشته بیس بال ، چهارنفر از کشورمان در سمینار آموزش اسکورینگ در هنگ کنگ حضور یافتند که بسیار مثمر ثمر بود.
وی افزود : در حوزه آموزش که یکی از اولویت های این فدراسیون به شمار می رود ، دو دوره کلاس های پیشرفته و بین المللی با حضور مدرسان جهانی در رشته های راگبی و سپک تاکرا ( آقایان و بانوان ) در تهران برگزار شد.
همچنین هفت مورد کلاس مربیگری درجه سه ، هفت بار کلاس داوری درجه سه ، و هفت بار کلاسهای توجیهی بین المللی در رشته های مختلف برگزار شد که در شش ماهه دوم نیز اینگونه کلاسهای بمنظور ارتقا سطح دانش و تجارب مربیان و داوران رشته های مختلف ، انجام خواهد شد.
از اینها گذشته ، عنایت ویژه به مسابقات لیگ برای آقایان و خانم ها همچنان طبق برنامه به پیش می رود که در این رهگذر ، رشته های دارت ، فوتبال رو میز ، راگبی ، بیس بال ، سافت بال ،سپک تاکرا از ابتدای سال در گیر این رقابتهای مهم هستند .
البته مسابقات داخلی دیگر بصورت قهرمانی کشور و مناسبت های مختلف در سایر انجمن ها همچون اسکی روی آب ، دراگون بوت ، جهت یابی ، طناب کشی ، فلوربال ، هوایی ، جت اسکی ، کریکت و فوتوالی برگزار می شود و در شش ماهه دوم بخصوص ایام فرخنده دهه فجر نیز انجام خواهد شد .

۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۴

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.