مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان – روسیه؛در سرزمین تزارها، سربازان ایران، تکواندوی جهان را فتح کردند

مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان – روسیه؛در سرزمین تزارها، سربازان ایران، تکواندوی جهان را فتح کردند
تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان برای دومین بار با شایستگی قهرمان جهان شد و اینبار در کشور روسیه کاپ قهرمانی بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان را بالای سر خواهد برد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان (G12)، با حضور 875 تکواندوکار از 144 کشور در ورزشگاه "تراکتور" شهر چلیابینسک روسیه در حال برگزاری است و تیم ملی تکواندوی کشورمان در بخش مردان با 2 مدال طلای عاشورزاده و حجی زواره و راهیابی یعقوبی به مرحله نیمه نهایی و پیروزی‌های خدابخشی و با حذف نماینده ازبکستان برای دومین بار سکوی قهرمانی را از آن خود کرد.

این دومین بار در طول تاریخ 42 ساله تکواندوی جهان است که ایران توانسته در بخش مردان بر سکوی قهرمانی بایستد، پیش از این کره‌ای ها بیست بار کاپ قهرمانی را بالای سر بردند و ایران تنها یکبار در سال 2011 در مهد تکواندوی جهان، عنوان قهرمانی را بدست آورده بود.

امتیازات کامل تیم ایران در این رقابتها پس از پایان مبارزات امروز اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ عصر امروز (دوشنبه) ابوالفضل یعقوبی برای راهیابی به فینال با بلژیک مسابقه می‌دهد و مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم مبارزاتش در حال پیگیری است.

غیورمردان شایسته کشورمان در این دوره از رقابتها با هدایت بیژن مقانلو (سرمربی) و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی بر روی شیاپ چانگ رفتند.

ایران با ترکیب کاظمی، عاشورزاده، یعقوبی، نصرآزادانی، حجی‌زواره، خدابخشی، عمیدی و مردانی در این دوره از رقابتها حضور دارد.

 
 

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۵:۱۲

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.