مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان - روسیه؛میزبان مسابقات جهانی 12تایی شد/ یعقوبی قاطعانه به نیمه نهایی رسید

مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان - روسیه؛میزبان مسابقات جهانی 12تایی شد/ یعقوبی قاطعانه به نیمه نهایی رسید
رقابتهای مرحله مقدماتی وزن 63- کیلوگرم مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در حال برگزاری است و ابوالفضل یعقوبی تکواندوکاروزن 63- کیلوگرم کشورمان با شکست نماینده میزبان به جمع 4 تکواندوکار برتر راه یافت.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، ششمین روز از بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان (G12) با برگزاری مرحله مقدماتی رقابتهای اوزان 57- کیلوگرم زنان و 63- کیلوگرم مردان از صبح امروز (یکشنبه) در ورزشگاه "تراکتور" شهر چلیابینسک در حال برگزاری است و ابوالفضل یعقوبی با شکست نماینده میزبان راهی مرحله نیمه نهایی رقابتهای وزن سوم شد.

تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم کشورمان برای راهیابی به جمع 4 هوگوپوش برتر، در نخستین گام با نتیجه 14 بر 10 "داویلانی" از برزیل را از پیش رو برداشت، در ادامه با غلبه بر "اوهاید بیرکی" از تونس (15- 3) گام به مرحله سوم گذاشت و در ادامه با "راد تابت" از اردن (دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2014) رقابت کرد که در یک مبارزه مطئن و دیدنی، 8 بر 3 برنده از شیاپ چانگ خارج شد و به مرحله یک چهارم راه یافت.

یعقوبی برای راهیابی به جمع 4 تکواندوکار برتر وزن سوم با "ولادیمیر کیم" روس رقابت کرد که در پایان راند دوم نماینده میزبان را 12تایی کرد (15-3) و با شایستگی گام به مرحله نیمه نهایی گذاشت. نماینده شایسته کشورمان برای راهیابی به فینال رقابتهای وزن سوم باید با "جواد اچاب" از بلژیک (قهرمان اروپا در سال 2014) مبارزه کند.

مرحله نیمه نهایی رقابتهای وزن 63- کیلوگرم، عصر فردا (دوشنبه) برگزار می شود.

تیم ملی تکواندوی کشورمان تاکنون در بخش مردان توسط فرزان عاشورزاده و مسعود حجی زواره، 2 مدال طلا را به نام خود ثبت کرده است.

این دوره از مسابقات ار روز 22 اردیبهشت ماه در 8 وزن جهانی با حضور ۸۷۵ تکواندوکار از 136 کشور به میزبانی روس‌ها آغاز و دوشنبه (28 اردیبهشت ماه) به پایان می رسد.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان در تمامی اوزان و در بخش زنان در 5 وزن حضور پیدا کرده است.

به نفرات اول این مسابقات 120 امتیاز، نفرات دوم 72 امتیاز و نفرات سوم 43.20 امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی، در راستای کسب سهمیه المپیک ریو 2016 تعلق خواهد گرفت.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۶:۴۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.