رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا - قطر؛کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز در روز نخست

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا - قطر؛کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز در روز نخست
در پایان روز نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر دوحه پایتخت قطر، علی رضا کریمی و مسعود اسماعیل پور صاحب مدال طلا شدند، کمیل قاسمی به مدال نقره رسید و یونس سرمستی به مدال برنز دست یافت.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی دارنده مدال طلای جوانان جهان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل عظمت دولت بیکوف (نایب قهرمان جوانان جهان در سال 2014) با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه 10 بر 5 امید جان عثمان اف قهرمان آسیا در سال 2013 و نفر سوم بازیهای آسیایی از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی مقابل آتسوشی ماتسوموتو از ژاپن با نتیجه 6 بر 3 به برتری دست یافت و صاحب گردن آویز طلا شد.

مسعود اسماعیل پور در وزن 65 کیلوگرم پس از استراحت در در دور اول در دور دوم وراسینگ از سریلانکا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد وی در دور سوم ودر مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر 6 پارک ریونگ هاک هوانگ از کره شمالی را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 8 و با ضربه فنی روسلان پلی اف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.  اسماعیل پور در دیدار فینال مقابل توموتسوگو ایشیدا از ژاپن با نتیجه یک بر یک به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم  پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر یک ژانگ دنگ از چین را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل محمد صباح از عراق با نتیجه 11 بر صفر به برتری دست یافت و فینالیست شد.  قاسمی در دیدار فینال مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان در حالی که با نتیجه 2 بر صفر پیش بود در یک غافلگیری در ثانیه های پایانی مبارزه ضربه فنی شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 57 کیلوگرم یونس سرمستی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ژیای مودی از چین با نتیجه 9 بر 7 به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل سامات ندیربک از  قرقیزستان با ضربه فنی شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی  برای کسب مدال برنز در حالی که با نتیجه 4 بر صفر از ندیرجان صفراف از ازبکستان پیش بود با ضربه فنی این حریف را شکست داد و به مقام سوم رسید.

رقابت های چهار وزن دوم و پایانی امروز در سالن اسپایر شهر دوحه پایتخت قطر برگزار می شود.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.