شمشیربازی نوجوانان آسیا - امارات؛درخشش شمشیربازان نوجوان در اولین تجربه بین المللی

شمشیربازی نوجوانان آسیا - امارات؛درخشش شمشیربازان نوجوان در اولین تجربه بین المللی
اعضای تیم های شمشیربازی اسلحه سابرو اپه ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا موفق به کسب پیروزی های ارزشمند و در نهایت رده های قابل قبولی شدند. امیراحمد امینی یکی از این شمشیربازان بود که تنها به خاطر یک باخت از دستیابی به مدال بازماند این در حالی است که این بازیکن و دیگر هم تیمی هایش نخستین حضور برون مرزی خود را تجربه می کنند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون شمشیربازی، مسابقات شمشیربازی قهرمانی نوجوانان آسیا از امروز (یکشنبه) در ابوظبی امارات آغاز شد.

در روز نخست این رقابت ها دیدارهای انفرادی دو اسلحه سابر و اپه برگزار شد که طی آن نمایندگان ایران موفق به کسب پیروزی های ارزشمند و در نهایت رده های قابل قبولی شدند.

نتایج اسلحه سابر

رده های 5، 12 و 26 شمشیربازان ایران در میان 56 بازیکن/ نماینده ایران تا پای مدال رفت

دیدارهای انفرادی اسلحه سابر مسابقات شمشیربازی قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور 56 بازیکن برگزار شد. تیم شمشیربازی ایران سه نماینده در این بخش از مسابقات داشت که موفق به کسب نتایج قابل توجهی شدند.

امیر احمد امینی یکی از نمایندگان ایران در مسابقات شمشیربازی اسلحه سابر نوجوانان آسیا بود که در مرحله مقدماتی نمایندگان عربستان، هنگ کنگ، کویت، تایلند و سنگاپور را شکست داد و به خاطر کسب 5 پیروزی متوالی در جدول 64 نفره با قرعه استراحت روبرو شد. امینی در جدول 32 نفره مسابقات حریفی از عربستان را شکست داد سپس با غلبه بر نماینده ژاپن به جمع هشت بازیکن برتر این رقابت ها صعود کرد.

امینی در این مرحله رقابت با ورزشکار کویتی که سال گذشته عنوان قهرمانی همین مسابقات را از آن خود کرد را با نتیجه نزدیک 15 بر 11 واگذار کرد و از صعود به جمع چهار بازیکن برتر و مسجل کردن مدال برنز خود بازماند. امینی در نهایت به عنوان قابل قبول پنجم دست یافت.

محمد حسین عابدینی هم در مرحله مقدماتی مقابل نمایندگانی از سنگاپور، کویت، تایلند، عربستان و قطر پیروز شد و بعد از استراحت در جدول 64 نفره، نیما زاهدی، هم تیمی خود را در جدول 32 نفره شکست داد. عابدینی اما در جدول 16 نفره به حریفی از هنگ کنگ باخت و در رده دوازدهم مسابقات ایستاد.

نیما زاهدی که در جدول 32 نفره با شکست مقابل عابدینی از صعود به مراحل بالاتر بازماند نیز در مرحله مقدماتی مسابقات موفق به پیروزی برابر نمایندگان کره جنوبی، هنگ واسترالیا شده بود. این بازیکن نیز در جدول 64 نفره به خاطر کسب نتایج قابل قبول در مرحله مقدماتی با قرعه استراحت روبرو شد. زاهدی پس از شکست مقابل هم تیمی اش با کسب رده بیست و ششم به کار خود پایان داد.

نتایج اسلحه اپه

رده های 15، 32 و 35 نمایندگان ایران در میان 63 بازیکن

تیم شمشیربازی اسلحه اپه ایران نیز با سه بازیکن در مسابقات نوجوانان آسیا در امارات شرکت کرده است.

محمد وثوقی یکی از نمایندگان ایران است که با کسب رده ارزشمند پانزدهم در میان 63 بازیکن شرکت کننده به کار خود در این بخش از مسابقات پایان داد. وثوقی بعد از اینکه حریفانی از امارات، ژاپن، مالزی و چین را در مرحله مقدماتی شکست داد نماینده چین را هم در جدول 64 نفره مسابقات شکست داد.

این شمشیرباز ایران در جدول 32 نفره هم با حریفی چینی دیگری که رده اول مسابقات را هم در اختیار داشت روبرو شد و موفق شد با شکست دادن وی به جمع 16 بازیکن برتر مسابقات راه یابد اما در این مرحله در رقابتی نزدیک و پایاپای با حریف عربستانی خود 15 بر 14 شکست خورد و به عنوان پانزدهم دست یافت.

آرمان خیابانی با پیروزی برابرشمشیربازن استرالیا و قطر در مرحله مقدماتی و نماینده هنگ کنگ در جدول 64 نفره به جدول 32 نفره صعود کرد. خیابانی در این مرحله دیدارمقابل نماینده ازبکستان را واگذار کرد و به عنوان سی و دوم دست یافت.

رضا محمد پور هم دیگر شمشیرباز اسلحه اپه ایران درمسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا بود که موفق به کسب عنوان سی و پنجم شد. محمدپور برای دستیابی به این عنوان حریفان مغولستانی و تایلندی خود در مرحله مقدماتی را شکست داد اما در جدول 64 نفره مغلوب نماینده استرالیا شد و به این عنوان دست یافت.

عنوان های شمشیربازان اسلحه سابر و اپه ایران در مسابقات نوجوانان آسیا در حالی به دست آمده که همه آنها اولین حضور برون مرزی خود را تجربه می کنند. براین اساس پیروزی ها و عنوان هایی که به دست آوردند قابل قبول و ارزشمند برای شمشیربازی و ورزش ایران است.

ایران در اسلحه فلوره مسابقات شمشیربازی قهرمانی نوجوانان آسیا نیز یک نماینده دارد. امین نساجی تنها نماینده ایران در این بخش از مسابقات است که دیدارهای خود را فردا برگزار می کند.

۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.