جودو قهرمانی آسیا/ ملک زاده به مدال برنز دست یافت

جودو قهرمانی آسیا/ ملک زاده به مدال برنز دست یافت
جودوکار وزن 90- کیلوگرم تیم ملی جودو نوجوانان ایران با شکست رقبای خود در دیدارهای رده بندی به نشان برنز دست پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون جودو کوراش ، جودوکار وزن 90- کیلوگرم  کشورمان در روز پایانی رقابتهای نوجوانان آسیا موفق به کسب یک مدال برنز شدند. امیر حسین اخلاقی ،سعید طاهری ، حمیدرضا ملک زاده و شیوا جهانگیری شانس کسب مدال برنز را داشتند که تنها ملک زاده موفق به ایستادن روی سکوی سوم آسیا شد و اخلاقی به همراه طاهری و جهانگیری پنجم شدند.
 حمید رضا ملک زاده،  نماینده وزن 90- کیلوگرم تیم ملی کشورمان دور نخست استراحت داشت و سپس با امتیازات "وازاری" و "یوکو" "آشیکبایف" از قزاقستان را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. این جودوکار نوجوان کشورمان در راه رسیدن به دیدار نهایی "لیم هیوون" از کره جنوبی را پیش رو داشت که دقیقه سوم با ضربه فنی نتیجه را واگذار کرد. ملک زاده برای کسب مدال برنز "دی پاک" از هند را شکست داد و به نشان برنز دست یافت.
 سعید طاهری در وزن 73- کیلوگرم کار خود را با برتری مقابل نماینده هند آغاز کرد. وی در این دیدار " آتار سینگ" هندی را در کمتر از 30 ثانیه ضربه فنی کرد و در ادامه "پوریوسورن" از مغولستان را نیز با همین نتیجه از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی راه یافت. طاهری برای رسیدن به دیدار نهایی به مصاف " "یولیو تلنت" از قرقیزستان رفت و با شکست در این مبارزه راهی گروه بازنده ها شد. این نماینده کشورمان برای کسب مدال برنز باید "واتارانابه " از ژاپن را پیش رو داشت که با وجود ارائه یه مبارزه پایاپای درحالی که هر دو جودوکار دو اخطار از داور مبارزه دریافت کرده بودند طاهری در فاصله 40 ثانیه به پایان مبارزه ضربه فنی شد و با از دست دادن شانس کسب مدال در جایگاه پنجم ایستاد.
 شیوا جهانگیری در وزن 44- کیلوگرم هم پنجم شد. وی دور نخست استراحت داشت و سپس مقابل "هانوکا تسوکی" از ژاپن بازنده تاتامی را ترک کرد و راهی گروه بازنده ها شد. این عضو تیم بانوان کشورمان در این مرحله مقابل " چان یال" از ماکائو با ضربه فنی پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت. جهانگیری برای کسب مدال برنز به مصاف "مورات گولدانا" از قزاقستان رفت و بازنده تاتامی را ترک کرد و پنجم شد.
 امیر حسین اخلاقی هم در وزن 90+ کیلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس به مصاف "آتسوری" از مغولستان رفت و با دو اخطار بازنده شد. این جودوکار کشورمان در گروه بازنده ها "هیونگ"  چین تایپه را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی برای کسب مدال برنز به مصاف "یرکبولان" از قزاقستان رفت و  در این دیدار شکست را پذیرفت.
لیلا سیاهوشی در وزن 48- کیلوگرم برای اولین دیدار با "زهارمانووا" از قزاقستان به روی تاتامی رفت که با واگذاری نتیجه به حریف خود از دور مسابقات کنار رفت. همچنین حامد رشیدی در وزن 81- کیلوگرم دور اول "کرموف" از ازبکستان را پیش دارد که او نیز در این پیکار بازنده شد و از دور رقابتها حذف شد. ضمن اینکه نسیرین محمد صالحی در وزن 40- کیلوگرم با شکست برابر جودوکاران ماکائو و هند از دست یابی به مدال بازماند.
بنابراین پرونده تیم ملی نوجوانان ایران با تک مدال طلای سهیل جمال آبادی و سه برنز علیرضا خجسته ، حمید رضا ملک زاده و زهرا باقری در هشتمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا بسته شد.

۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۸:۲۱

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.