نخستین آیین سوارکاری هنرمندان برگزار شد

نخستین آیین سوارکاری هنرمندان برگزار شد
نخستین آیین سوارکاری هنرمندان با حضور جمعی از اهالی هنر و مسوولان ورزش ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛نخستین آیین سواکاری هنرمندان ایران به همت تعاونی هنرمندان پارس جمعه شب در مجموعه سوارکاری دشت بهشت کرج برگزار شد و تعدادی از هنرمندان به عنوان چهره های برتر معرفی شدند.
در این برنامه که با هدف حضور پررنگ هنرمندان در عرصه ورزش و همچنین تشکیل تیم سوارکاری هنرمندان با هدف تثبیت نام چوگان ایرانی برگزار شد تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون و جمعی از هنرمندان تئاتر و موسیقی با یکدیگر رقابتی نمادین داشتند و در پایان 8 نفر از هنرمندان شامل مارال خلیلی، امید زندگانی، لیدا عباسی و بهناز توکلي از بازیگران، میلاد نیک آبادی کارگردان تئاتر، مسعود زنوزی راد هنرپیشه تئاتر و مرتضی مبکی موزیسین را در شیوه سوارکاری قابل تقدیر عنوان کرد.
کاظمیان مسوول هیات سوارکاری استان تهران با بیان اینکه در نخستین دوره مقام اول یا دومی مطرح نیست و هر 8 هنرمندانی که واجد شرایط سوارکاری دیده شدند تقریبا در یک سطح بودند.
او البته مارال خلیلی و امید زندگانی را هنرمندانی دانست که نسبتا بهتر از بقیه سوارکاری کردند.
مارال خلیلی در این باره گفت: از اینکه چنین برنامه ای برای هنرمندان برگزار می شود بسیار خوشحال هستم و فکر می کنم این آیین در دوره های بعدی باشکوه تر انجام می شود. من هم هنرپیشه هستم، هم موسیقی کار می کنم و هم 5 سال است سوارکاری انجام می دهم که فکر می کنم موسیقی از هر سه رشته سخت تر است. فکر می کردم سطح رقابت بالاتر از این باشد و خودم را آماده کرده بودم اما به هر حال این نخستین رقابت سواکاری هنرمندان بود و احتمالا در دوره بعدی جدی تر انجام می شود.

امید زندگانی هم گفت: تاکنون هیچ پرشی انجام نداده بودم و خوشحالم طبق نظر مربیان و پیشکسوتان سوارکاری حاضر در مراسم توانستم حرکت قابل قبولی داشته باشم. شروع برگزاری آیین سوارکاری حرکتی ارزنده است که امیدواریم در دوره های بعدی جدی تر انجام شود و ما هم با آمادگی بیشتری در آن حاضر شویم.
مهدی نادعلی زاده مدیرعامل تعاونی هنرمندان برگزاری این آیین را گامی نخست برای شکل گیری باشگاه سواکاری هنرمندان و آغاز کمپین حمایت از چوگان ایرانی دانست و گفت: تعاونی هنرمندان قصد دارد سالانه این آیین را برگزار کند.
هادی ساعی عضو شورای شهر تهران نیز با حضور در این مراسم گفت: سوارکاری جزو رشته های خاص ورزشی بوده که چون انسان همراه یک موجود زنده ورزش می کند، فوق العاده لذت بخش است. من 15 سال است که سوارکاری می کنم و از اینکه در جمع هنرمندان حاضر شدم بسیار خوشحال هستم
در این مراسم هیات سواکاری استان تهران از پیشنهاد برای تشکیل کمیته هنرمندان در فدراسیون سوارکاری خبر داد و خدایی دبیر فدراسیون چوگان نیز با حضور در برنامه اظهار کرد: فدراسیون چوگان از کمپین حمایتی از چوگان ایرانی حمایت کرده و حرکت زیبای هنرمندان ایران در این راه را بسیار ارزشمند می داند.
او به هنرمندان قول حمایت و همکاری برای برگزاری هرچه باشکوه تر ادوار بعدی این آیین را داد.
علیرضا خوشدل یکی از قهرمانان سوارکاری ایران و بازی های آسیایی هم در انتهای کار هنرمندان، پرش های جالب توجهی را با اسب انجام داد و با پریدن از موانع یک متر و هفتاد سانتیمتری، حاضران او را تشویق کردند.
در پایان مراسم ضمن تقدیر از هنرمندان شرکت کننده در آیین سوارکاری، تمامی هنرمندان و مسوولان ورزشی حاضر لوح حمایتی از نام چوگان ایرانی که اخیر توسط کشور آذربایجان مورد تهدید قرار گرفته است را امضا کردند و به جمع کمپین حمایت از این ورزش اصیل کشورمان پیوستند.


۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۵:۵۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.