پانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا - قطر/ سه طلا دسته 94 کیلوگرم برای فضلی، سه نقره برای رشیدی

پانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا - قطر/ سه طلا دسته 94 کیلوگرم برای فضلی، سه نقره برای رشیدی
بعد از قهرمانی علیرضا دهقان در دسته 85 کیلوگرم، امیر حسین فضلی و میلاد رشیدی هم سه طلا و سه نقره دسته 94 کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا را از آن خود کردند تا تیم ایران یک گام دیگر به کسب عنوان قهرمانی نزدیک تر شود.
  به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون وزنه برداری، رقابتهای دسته 94 کیلوگرم درحالی آغاز شد که همه نگاه ها به رقابت دو قهرمان جهان، میلاد رشیدی و امیرحسین فضلی بود.
رشیدی که در رقابتهای جهانی ازبکستان با مهار وزنه 160 کیلویی مدال طلای یکضرب را به دست آورده بود، جمعه شب و در دوحه قطر حدنصاب 150 را به نام خود به ثبت رساند تا امیرحسین فضلی با مهار وزنه 151 بالاتر از او صاحب نشان طلا شود. در دوضرب هم رقابت این دو وزنه بردار ایرانی بسیار نزدیک بود، به طوری که رشیدی با مهار وزنه 180 کیلوگرم به کار خود خاتمه داد و فضلی در آخرین حرکت خود موفق شد وزنه 181 کیلویی را بالای سر ببرد.

 به این ترتیب فضلی که در رقابتهای جهانی ازبکستان با حدنصاب مجموع 328 کیلوگر روی سکوی سوم ایستاده بود، در دوحه قطر با پیشی گرفتن از قهرمان جهان، میلاد رشیدی، با حدنصاب 332 کیلوگرم روی سکوی قهرمانی ایستاد و رشیدی هم با حدنصاب مجموع 330 کیلوگرم سه مدال نقره وزن94 کیلوگرم را از آن خود کرد.

در این وزن وزنه بردار ازبکستانی با حدنصاب مجموع 291 کیلوگرم (129 یکضرب و 169 دوضرب) با اختلاف زیاد نسبت به دو نماینده کشورمان روی سکوی سوم ایستاد.

پانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا بعدازظهر امروز با برگزاری رقابتهای دسته 94+ کیلوگرم، جایی که علیرضا سلیمانی و پیمان جان، مدعیان اصلی کسب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی در آن هستند، به پایان خواهد رسید.
•    

۱۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۱۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.