رضازاده: از حالا برای دو طلای المپیک نوجوانان برنامه داریم

رضازاده: از حالا برای دو طلای المپیک نوجوانان برنامه داریم
رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان در بازگشت از ازبکستان دستاوردهای حضور تیم وزنه برداری نوجوانان را در رقابتهای جهانی مثبت ارزیابی کرد و گفت: هدف اصلی ما کسب هر دو سهمیه بازیهای المپیک 2014 نوجوان بود که خوشبختانه به این مهم دست پیدا کردیم.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون وزنه برداری، حسین رضازاده گفت: تیم وزنه برداری ایران به لحاظ مدالی عملکرد خیره کننده ای داشت و با کسب شش طلا سرآمد دیگر تیم های شرکت کننده بود. در جدول امتیازی هم ما می توانستیم یکی از سکوهای اول تا سوم را به دست بیاوریم اما متاسفانه دو نفر از سبک وزن ها خوب کار نکردند و با اوت کردن نتوانستند امتیازات لازم را به دست بیاورند. البته هدف اصلی ما کسب هر دو سهمیه بازیهای المپیک 2014 نوجوان بود که خوشبختانه به این مهم دست پیدا کردیم و از هم اکنون برای کسب دو مدال طلای این رقابتها که سال آینده در کشور چین برگزار می شود برنامه ریزی می کنیم.
رضازاده استرس بالا را دلیل اصلی افت نسبی رکوردهای برخی از نفرات تیم عنوان کرد و افزود: البته این استرس کاملا طبیعی است. به هر حال اینها نوجوان هستند و اکثرشان برای نخستین بار از کشور خارج می شود. آنچه در این میان اهمیت دارد تجربه ارزشمندی است که از حضور در رقابتهای بین المللی نصیب آنها می شود. من به شخصه دستاوردهای حضور تیم وزنه برداری ایران را در رقابتهای جهانی ازبکستان مثبت ارزیابی می کنم و به آینده این نفرات خوشبین هستم.
رضازاده در ادامه با اشاره به نشست های مشترکش با روسای فدراسیون های وزنه برداری دیگر کشورها در حاشیه رقابتهای جهانی ازبکستان گفت: خوشبختانه طی یک هفته گذشته  جلسات خوبی با روسای وزنه برداری چند کشور مطرح از جمله روسیه، قزاقستان، ارمنستان، بلغارستان، لهستان، رومانی و ازبکستان داشتم. آنچه در این میان برای من اهمیت داشت جایگاه ویژه وزنه برداری ایران نزد دیگر کشورها بود که البته این موضوع مسئولیت های بنده و همکارانم را در فدراسیون وزنه برداری بیشتر می کند. در تاشکند با تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری هم در چند نوبت جلسات اختصاصی داشتیم و پیرامون مسائل مختلف از جمله انتخابات فدراسیون جهانی با یکدیگر تبادل نظر کردیم. آیان در این جلسات با تشکر از عملکرد خود وزنه برداری ایران بار دیگر تاکید داشت در این مسیر هر کمکی از دستش بربیاید انجام می دهد که این می تواند باعث دلگرمی باشد.
رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه با اشاره به مشکلات پیش آمده در راه اعزام تیم وزنه برداری جوانان به رقابتهای جهانی پرو خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه کشور پرو در ایران سفارتخانه ای ندارد ما با مشکلات زیادی برای گرفتن ویزای این کشور مواجه شدیم.
وی با بیان اینکه به دلیل طولانی بودن مسیر سفر به آمریکای جنوبی مخارج زیادی هم برای فدراسیون به همراه خواهد داشت، افزود: در این شرایط و با توجه به محدودیت های مالی موجود، تصمیم گرفتیم به جای اعزام وزنه برداران جوان به کشور پرو آنها را به رقابتهای قهرمانی جوانان آسیا بفرستیم و از نفرات شایسته تر برای حضور در ترکیب تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان استفاده کنیم.
رضازاده در پایان گفت: امسال فدراسیون وزنه برداری تقویم شلوغی دارد. ما سال را با رقابتهای جهانی ازبکستان شروع کردیم و از 30 فروردین هم دور جدید اردوهای تیم ملی بزرگسالان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و جهانی لهستان آغاز می شود. در این میان بازیهای آسیایی نوجوانان و رقابتهای قهرمانی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان اتسیا را هم پیش رو داریم و این می طلبد که با یک برنامه ریزی خوب اقدام به آماده سازی وزنه برداران ملی پوش در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کنیم.

۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۱۵:۰۶

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.