میترا شعبانیان: برای پیشرفت باید بازیهای تدارکاتی داشت

میترا شعبانیان: برای پیشرفت باید بازیهای تدارکاتی داشت
سرمربی تیم ملی والیبال بانوان گفت: زمانی تیم ملی بانوان ایران در مسابقات آسیایی حرفی برای گفتن دارد که در مسابقات تدارکاتی برون مرزی با تیم های خوب بازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، میترا شعبانیان با اشاره به اعلام برنامه اردوی اول تیم ملی بانوان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا گفت: با حضور 22 تا 25 بازیکن اردوی اول تیم ملی را آغاز می کنیم و با اضافه شدن بازیکنان ملی پوش تیم گیتی پسند تمرینات شکل جدی تری به خود می گیرد.

وی افزود: هم اکنون تیم گیتی پسند برای رقابتهای باشگاههای آسیا آماده  می شود و چند بازیکن ملی پوش در اختیار این تیم هستند. اما ما با شروع اردوها با بازیکنان منتحب رقابتهای لیگ برتر، اعضای تیم ملی سال قبل و بازیکنان شهرستانهایی که در لیگ حضور نداشتند، کار خود را آغاز  می کنیم و امیداوارم تا شهریور ماه تیم خوبی را آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان با اشاره به شرایط پیشرفت والیبال بانوان ادامه داد: تیم ملی زمانی می تواند مقابل حریفان خود عرض اندام و پیشرفت کند که بتوانیم بازیهای تدارکاتی زیادی را در کشورهای صاحب والیبال انجام دهیم. با این بازیها تجربه بازیکنان هم بالا می رود و می توان بیش از قبل امیدوار به پیشرفت بود. سال قبل بازیهای تدارکاتی پیشنهادی ما انجام نشد اما امسال بازی با ترکیه، آذربایجان و قزاقستان را در دستور کار قرار دادیم و امیدوارم با حمایت مسئولان فدراسیون بتوانیم این مسابقات تدارکاتی را پیش از اعزام به مسابقات آسیایی برگزار کنیم.

شعبانیان در مورد اردوی انتخابی استعدادهای والیبال گفت: با توجه به اینکه این رده ها امسال مسابقاتی را در سطح آسیا ندارند این اردو را برای آنها برگزار کردیم تا این بازیکنان شانس خود را برای نشان دادن توانمندی هایشان امتحان کنند. به هر حال در صورتی که چهره مستعدی را شناسایی کنیم آن را به اردوی تیم ملی دعوت می کنیم.

وی در پایان با اشاره به حریفان ایران افزود: چین ، کره جنوبی، ژاپن، قزاقستان و ویتنام از قدرتهای آسیا هستند و باید در انتظار قرعه کشی مسابقات بود تا ببینیم با چه تیم هایی همگروه می شویم. اما آنچه مسلم است کار بانوان ایران در این مسابقات سخت است و باید برای صعود نسبت به قبل تلاش زیادی کرد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.