French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
تونس، میزبان مسابقات تکواندو کسب سهمیه المپیک جوانان 2018
(۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۴)
چهارمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان- اصفهان؛10 تیم خارجی و 3 تیم داخلی در مسابقات حضور می یابند
(۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴)
اعزام ملی‌پوشان اسکی آلپاین به ترکیه
(۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲)
جهت حضور در مسابقات بین المللی بدمینتون ترکیه ؛3بدمینتون باز به اردوی تیم ملی بانوان دعوت شدند
(۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۳)
اکران مستند سینمایی زندگی نامه پدر شیرجه ایران
(۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳)
سرپرست آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک؛وجود بدنساز متخصص یکی از مهره های گمشده رشته های مختلف ورزشی است
(۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۴)
با حضور مربیان رشته های بیلیاردی برگزار شد؛کارگاه تدوین استاندارد آموزشی دی کوم
(۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲)
هفتاد و پنجمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۰۳)
مسابقات جهانی سپک تاکرا - بانکوک؛برتری تیم های ملی آقایان و بانوان کشورمان در گام نخست
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۵)
مسابقات سلاح‌های بادی آسیا - ژاپن ؛پایان کار دختران نوجوان تپانچه بدون سهمیه
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۶)
سرمربی تیم پاراتکواندو کشورمان:با دو ملی پوش بر سکوی سوم جهان ایستادیم
پاراتکواندو
حسین مدانلو گفت : تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در حالی بر سکوی سوم مسابقات جام جهانی آروبا ایستاد که فقط با دو ملی پوش راهی این مسابقات شده بود.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون حسین مدانلو سرمربی تیم ملی پاراتکواندو بیان این مطلب افزود:
 سومین دوره مسابقات جهانی پاراتکواندو با حضور 80 هوگوپوش از 15 کشور دنیا همزمان با شانزدهمین دوره مسابقات جام جهانی تکواندو از دوم آذرماه به میزبانی جزایر "سانتاکروز" کشور "آروبا" واقع در آمریکای جنوبی در چهار وزن پارالمپیکی (58- و 68- و 80- و 80+) و طی سه راند یک دقیقه ای با قوانین و مقررات گذشته برگزار شد که ملی پوشان کشورمان با شایستگی  و با کسب دو مدال با ارزش طلا در جایگاه سوم جهان ایستادند.
 وی درباره گروه بندی این دوره از مسابقات تاکید کرد: براساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو (WTF)، مقرر شد در این دوره از رقابتها هوگوپوشان در چهار گروه با یکدیگر به رقابت بپردازند که بر این اساس؛ در گروه(A5) ورزشکاران قطع هر دو اندام بالاتر از آرنج با یکدیگر به رقابت پرداختند، در گروه (A6) تکواندوکاران قطع یک اندام بالاتر از آرنج به مصاف یکدیگر رفتند، در گروه (A7) نمایندگان تیم های شرایط کننده با شرط قطع عضو در هر دو اندام پایین تر از آرنج در این گروه رقابتی حاضر شدند و در گروه(A8) فرصت مبارزه برای هوگوپوشانی فراهم شد که دارای قطع عضو یکی از اندام پایین تر از آرنج بودند.
وی درباره کسب مقام سوم جهان توسط ورزشکاران کشورمان در این دوره از رقابتها افزود: تیم ملی کشورمان درحالی توانست به این مقام دست یابد که فقط با حضور دو هوگوپوش به مصاف قدرت های برتر جهان رفت.
 وی تاکید کرد: برای حضور موفق این دو ملی پوش در مسابقات آروبا از مدتها قبل برنامه ریزی دقیقی از سوی فدراسیون صورت گرفته بود و خوشحالم که با تلاش بی وقفه ی ملی پوشان و جاودانه کردن نام ایران  در جهان، جوابگوی اعتماد مسولان فدراسیون  بودیم.
سرمربی تیم ملی پاراتکواندو درباره نحوه حضور تیم ها در این دوره از مسابقات بیان داشت: پس از ارسال اسامی ورزشکاران  و کادر فنی 21 کشور، در پایان 53 تکواندوکار از 15 کشور جهان (آذربایجان، اسپانیا، ایران، برزیل، مغولستان، روسیه، فلاند، استرالیا، کانادا، فرانسه، گواتمالا، آمریکا، کرواسی ، ونزوئلا و انگلستان) جواز حضور در سومین رقابتهای جهانی پاراتکواندو را که در ورزشگاه "سنترو دپورتیوو " این شهر برگزار شد، گرفتند.
 مدانلو درباره سطح آمادگی تیم های شرکت کننده در این دوره از رقابتها تصریح کرد : با توجه به سومین سال برگزاری این رقابتها، سطح آمادگی تمامی تیم های شرکت کننده بسیار بالا بود و تیم ها برای کسب نتیجه، برترین تکواندوکاران خود را راهی آروبا کرده بودند، تیم آذربایجان که مدعی مقام قهرمانی در این مسابقات محسوب می شد،  با 16 ورزشکار و کسب (شش مدال طلا، شش نقره و دو برنز) عنوان قهرمانی و اسپانیا با کسب ( دو طلا و یک برنز) عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابتها را از آن خود کرد.
مدانلو درباره روند اجرای مبارزات هوگوپوشان ایرانی در این رقابتها اظهار داشت : براساس قرعه کشی صورت گرفته پیش از آغاز مسابقات، محمود جعفرزاده ملی پوش تکواندو کار کشورمان، در وزن (80-) کیلوگرم و در گروه (6 A ) در اولین دیدار خود به قرعه استراحت افتاد تا با استفاده از این زمان، خود را در دومین دیدار برای مبارزه با  برنده دیدار تیم های (اسپانیا و روسیه) ادامه کند.
 سرمربی تیم ملی پاراتکواندو کشورمان ادامه داد:جعفرزاده در دومین دیدار با حریف قدرتمند اسپانیایی  که امکان استفاده از هر دو دست را داشت، روبرو شد و با تیز هوشی و اجرای مبارزات دقیق توانست با امتیاز 4 بر 2 حریف سرسخت خود را مغلوب و راهی دیدار فینال شود.
 مدانلو افزود: وی در فینال گروه (6 A ) سومین دوره مسابقات جهانی پارتکواندوآروبا، به مصاف حریف قدیمی و قدرتمند روسی خود رفت و با به نمایش گذاشتن مبارزه ای تنگاتنگ و با امتیاز 8 بر2 نماینده روس را مغلوب خود کرد و به اولین مدال طلای تیم ایران دست یافت.
مدانلو در خصوص مبارزه مهدی پور رهنما دیگر نماینده کشورمان در این دوره از رقابتهای جام جهانی اظهار داشت: پور رهنما در وزن (68-)کیلوگرم وگروه(A8)، دراولین دیدار به مصاف "آرتور" روس رفت و با امتیاز قابل توجه هفت بر صفر این هوگوپوش را شکست داد.
وی تصریح کرد : نماینده ایران در وزن (68-) کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی و در دومین دیدار خود، مقابل "ابوالفضل ابوذری" هوگوپوش آذربایجانی قرار رفت و این رقیب سرسخت را با امتیاز 4 بر 3 مغلوب کرد و براین اساس در مرحله فینال مقابل تکواندو روس قرار گرفت.
 سرمربی تیم ملی پارتکواندو کشورمان یادآور شد: در مرحله فینال مهدی پور رهنما با توجه به قد بلند و قدرت بدنی بالای حریف خود مبارزه سنگینی را به نمایش گذاشت و با برتری بر حربفش دومین مدال طلای تیم ملی پاراتکواندو ایران را به گردن آویخت.
 وی درباره نتایج کسب شده توسط  ملی پوشان ایرانی در این دوره از مسابقات افزود:  شاگرددانم نتیجه تلاش های شبانه روزی و مستمر خود راگرفتند و از عملکردشان در این مسابقات بسیار راضی هستم.
  سرمربی تیم پاراتکواندو در خصوص سطح برگزاری مسابقات جهانی آروبا اظهار داشت: این دوره از رقابتها از لحاظ فنی وتکنیکی نسبت به گذشته در سطح بسیار بالایی برگزار شد و با توجه به حضور برترین پاراتکواندوکاران سطح جهان، شاهد اجرای مبارزات زیبا وتنگاتنگی از هوگوپوشان بودیم. خوشبختانه در این مسابقات  با استفاده هوگوهای الکترونیکی "Daedo" ، قضاوت برای داوران  بسیار راحت تر از دوره های گذشته بود و از این نظر مشکلی در روند برگزاری رقابتها وجود نداشت.
  وی درباره حمایت ها و اقدامات فدراسیون تکواندو برای اعزام تیم ملی پاراتکواندو به مسابقات آروبا بیان کرد: تمامی اقدامات برگزاری اردوی های آمادگی و اعزام تیم به سومین دوره رقابتهای جام جهانی، بر عهده مسئولان فدراسیون تکواندو بوده که با توجه به این امر و کسب مقامی در شان ایران توانستیم جوابگوی مسئولان باشیم.

 
۷ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.